Stisk rok najboljših smučark zadnjih let, Anje Pärson in Janice Kostelić.
Tina Maze je bila nezadovoljna s slalomskim nastopom.

Hrvatica si je pred drugouvrščeno Švedinjo Anjo Pärson prismučala skoraj sekundo in pol prednosti. Bron je osvojila Avstrijka Marlies Schild. Tina Maze, ki je bila v smuku deseta, je isto mesto zadržala tudi po slalomu.

Švedinja, ki je na velikih tekmovanjih sploh prvič nastopala v kombinaciji, je svetovno in olimpijsko prvakinjo izzvala v prvi slalomski vožnji, po kateri je zaostajala le še 37 stotink.

Kostelićeva do zlata z izvrstno drugo vožnjo
Vse druge tekmovalke so imele zaostanek že več kot sekundo in pol, tako da o zlati in srebrni medalji več ni bilo dvoma. Tretja je bila Kildowova, na četrto mesto pa se je 19. pričakovano prebila specialistka za slalom Schildova. Mazejeva je s prvo slalomsko vožnjo pridobila tri mesta.

V finalni vožnji je bila Kostelićeva razred zase in z najhitrejšim časom dotolkla Pärsonovo. Schildova je za 20 stotink prehitela Američanko, Mazejeva pa je s ponesrečenim nastopom izgubila tri mesta.

Anja Pärson: "Janica je bila tokrat predobra."
"V prvem slalomu nisem dala vsega od sebe. Druga vožnja je bila boljša. Res sem zadovoljna s to zlato medaljo," je takoj po prihodu v cilj dejala nesporna vladarka v kombinaciji zadnjih let. Pärsonova, zmagovalka superveleslaloma, ni bila razočarana: "Dala sem vse od sebe. Srebrna medalja je kar dobra za mojo prvo kombinacijo. Janica je bila tokrat predobra."

Kostelićeva je sicer izpustila prvo preizkušnjo svetovnega prvenstva, superveleslalom, ker se je želela čim bolje pripraviti na kombinacijo.

Mazejeva nezadovoljna s slalomom
Tina Maze je imela po kombinaciji mešane občutke: "Z nastopom v smuku sem bila zadovoljna. Uživala sem v skokih, imela pa sem sicer še nekaj rezerve v zgornjem delu. Slalom mi ni uspel, dve napaki sem naredila že na prvi progi, na drugi pa še eno. Od te napake na drugi progi, pri kateri sem izgubila preveč, sem nato smučala na vso moč in mi je šlo dobro. Rezultat je OK, a sem jezna zaradi napak, ki jih delam v slalomu."

Na tekmovanju je bila udeležba bolj skromna, saj je štartalo le 28 smučark.