SP v nordijskem smučanju – Planica 2023 - Arhiv

Zelena Planica?

Kolumna Neže Žerjav Zelena Planica?

15.3.2023

Ob slovesnem odprtju svetovnega prvenstva v Planici sem v nekem trenutku našpičila ušesa. Ne, ne zaradi Laibacha, temveč zaradi besed Johana Eliascha, predsednika Mednarodne smučarske zveze: "To bo podnebno pozitiven dogodek."

Zimske olimpijske igre treh dežel?

Intervju Zimske olimpijske igre treh dežel? "Najprej zasebna razprava, kaj je sploh mogoče."

9.3.2023

Na začetku nordijskega SP-ja v Planici niso skrivali, da je to korak naprej proti oživljanju ideje zimskih olimpijskih iger treh dežel. O tem, dejanskih stroških, vizijah in izzivih za MOK je za MMC spregovoril Michael Payne, guru olimpijskega trženja.

Po Planici: Ekipne tekme kažejo, da sistem deluje

Slavko Jerič Po Planici: Ekipne tekme kažejo, da sistem deluje

8.3.2023

Včasih med uspehom in neuspehom leži cel ocean, včasih pa gre za malenkosti, le kak centimeter na vrhu gore, ki te pahne v eno ali drugo smer. Takšni so bili moji občutki po svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju, ki ga je gostila Planica.

Redek privilegij: Timi Zajc svetovni prvak na domačih tleh

Športni SOS Redek privilegij: Timi Zajc svetovni prvak na domačih tleh

7.3.2023

Slovenija ne organizira prav pogosto evropskih in svetovnih prvenstev, še redkeje pa se zgodi, da bi na teh tekmovanjih zlato medaljo osvojil domači tekmovalec. Zgodovino v samostojni Sloveniji je v Planici oral skakalec Timi Zajc.

Planica tudi po gledanosti – kraljica

Rekordne številke Planica tudi po gledanosti – kraljica

6.3.2023

Prenose 43. svetovnega prvenstva v nordijskem smučanju in studijsko oddajo Planica, Planica je (vsaj en del) videlo 63 odstotkov gledalcev. V povprečju je bila gledanost skoraj 11-odstotna.

Planica 2023 "Če bi nam kdo pred SP-jem ponudil dve zlati in eno bronasto, bi z veseljem sprejeli"

6.3.2023

Oči slovenske javnosti so bile na domačem svetovnem prvenstvu nordijskih disciplin uprte v smučarske skoke. Moški del je navdušil, dekleta pa so zaostala za pričakovanji.

Hop: Zajc v samo dveh zimah skočil do sedmih medalj

Športni SOS Hop: Zajc v samo dveh zimah skočil do sedmih medalj

6.3.2023

Timi Zajc je v samo dveh sezonah na velikih tekmovanjih osvojil sedem medalj. Več sta jih v celotni karieri med zimskimi športniki osvojila le Tina Maze (13) in Peter Prevc (11).

Skakalni presežki za uspešno Planico

Smučina Skakalni presežki za uspešno Planico

6.3.2023

Svetovno prvenstvo v nordijskem smučanju bo šlo v zgodovino. Ne le kot prvo v Sloveniji, ampak tudi kot najuspešnejše doslej za slovenske tekmovalce. Nikoli doslej še niso osvojili dveh zlatih medalj, obe v nepozabnih 24 urah na veliki skakalnici.

Orlom zasluge za rezultatsko uspešnost prvenstva pod Poncami

Planica 2023 Orlom zasluge za rezultatsko uspešnost prvenstva pod Poncami

6.3.2023

S predajo zastave FIS-a je Planica organizatorsko štafeto prenesla v Trondheim, kjer bodo pripravili naslednje svetovno prvenstvo. Domačega so slovenski športniki končali s tremi skakalnimi medaljami.

Zlati snežinki češnji na vrhu torte uspehov pod vodstvom Roberta Hrgote

Planica 2023 Zlati snežinki češnji na vrhu torte uspehov pod vodstvom Roberta Hrgote

5.3.2023

"Pritisk je privilegij," je po koncu izjemno uspešnega svetovnega prvenstva dejal glavni trener slovenskih skakalcev Robert Hrgota, ki nikoli ne skriva visokih ambicij, cilje pa so njegovi varovanci v Planici celo presegli.

Reportaža "Prišli, skočili, zmagali" – za konec prvenstva v Planici prava navijaška evforija

5.3.2023

"Noro!", "Fenomenalno!", "Kakšen konec prvenstva!", "Naši zlati orli!" To je le nekaj vznesenih krikov, ki so v soboto po osvojitvi zlate medalje skakalcev odzvanjali med navijači v Planici.

Zadnjo disciplino dobil Golberg, Klaebu še peta medalja

Konec SP-ja v Planici Zadnjo disciplino dobil Golberg, Klaebu še peta medalja

5.3.2023

Svetovno prvenstvo v nordijskih disciplinah se je v Planici končalo z moškim maratonom na 50 kilometrov. Najdaljšo preizkušnjo je dobil Norvežan Paal Golberg, Johannes Klaebo je bil drugi, kar je bila njegova peta medalja na tem prvenstvu.

Smučina Hrgota pogosto dvomil o sebi, v Planici pa dobil novo potrditev, da je na pravi poti

5.3.2023

Dva Roberta v Smučini. Eden spada med najbolj priljubljene slovenske skakalce vseh časov, drugi pa je tvorec izjemnih uspehov v zadnjih dveh letih.

Ponosni in počaščeni, da so del zlate ekipe

Svetovni prvaki Ponosni in počaščeni, da so del zlate ekipe

5.3.2023

Slovenska skakalna ekipa je po zlati medalji na svetovnem prvenstvu v poletih in srebrni na olimpijskih igrah ujela še zlato snežinko na domači Bloudkovi velikanki.

Odzivi svetovnih prvakov "Pero, če to gledaš, tudi ti si del tega!"

4.3.2023

Glavni trener skakalne reprezentance Robert Hrgota je še kako ponosen na svoje varovance. "Pet ekip je bilo v igri za zmago, da na koncu prav tebi uspe, je nekaj, kar ... Pa saj, škoda besed. Zmagali smo, ekipni svetovni prvaki smo!"

Slovenski skakalci svetovni prvaki v Planici!

Zlata poezija Slovenski skakalci svetovni prvaki v Planici!

4.3.2023

Lovro Kos, Žiga Jelar, Timi Zajc in Anže Lanišek. To so skakalci, ki so na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Planici osvojili zlato kolajno na ekipni tekmi in postali svetovni prvaki!

Planica 2023 "Timi je najboljši na svetu. In to doma. Fenomenalno!"

4.3.2023

Na 43. nordijskem svetovnem prvenstvu je na sporedu še eno skakalno dejanje. Na Bloudkovi velikanki bo Slovenija v postavi Lovro Kos, Žiga Jelar, Timi Zajc in Anže Lanišek naskakovala novo kolajno.

Zajc v najpomembnejšem trenutku najboljši v karieri

Smučina Zajc v najpomembnejšem trenutku najboljši v karieri

4.3.2023

Domača zlata medalja na domačem svetovnem prvenstvu. Ni veliko lepših trenutkov, ki jih lahko slovenski športnik doživi. Timi Zajc je za nameček tudi suvereno zmagal. Potrdil je vlogo favorita, najbližje zasledovalce je premagal za več kot deset točk.

Hrgota že pred sezono dejal Zajcu, da od njega pričakuje zmago na SP-ju

Planica 2023 Hrgota že pred sezono dejal Zajcu, da od njega pričakuje zmago na SP-ju

4.3.2023

Pred slabima dvema letoma in pol je Robert Hrgota prevzel mesto glavnega trenerja slovenske skakalne reprezentance. Timi Zajc je pod njegovim vodenjem osvojil že šest medalj na velikih tekmovanjih.

Ebba Andersson kraljica Planice

Ženski maraton Ebba Andersson kraljica Planice

4.3.2023

Švedinja Ebba Andersson je na svetovnem prvenstvu v Planici v velikem slogu dobila 30-kilometrski maraton v klasični tehniki s skupinskim startom. Tekmicam je pobegnila na 12. kilometru in nato suvereno tekla do cilja.