V šprintu četverice je bil najmočnejši Francoz Jason Lamy Chappuis. Foto: EPA
Marjan Jelenko
Marjan Jelenko, ki je pobiral smetano na mladinskih svetovnih prvenstvih, se vedno bolj uveljavlja tudi v članski konkurenci. Njegovo sedmo mesto lahko štejemo za izjemen uspeh. Foto: Reuters
Jason Lamy Chappuis
Za Chappuisa je to drugi naslov svetovnega prvaka. Na prejšnjem prvenstvu v Oslu leta 2011 je bil najboljši na veliki skakalnici. Foto: Reuters

Olimpijski prvak, ki je bil po skokih enajsti, si je res zaslužil zmago, saj je bil najbolj dejaven v lovu za tistimi, ki so bili najboljši po skoku. V ciljnem šprintu četverice je bil najmočnejši. Srebrno medaljo je osvojil Mario Stecher, bronasto pa Nemec Björn Kircheisen. Branilec naslova in najboljši kombinatorec te zime Eric Frenzel je na 4. mestu ostal praznih rok.

Po polovici tekmovanja je vodil Haavard Klemetsen, ki je na srednji skakalnici skočil 103,5 metra. Jelenko je bil na 4. mestu še pol metra daljši, a je imel v zraku nekoliko boljše pogoje. Na 10-kilometrsko tekaško progo se je podal 22 sekund za Norvežanom in odlično opravil svoje delo, saj je do zadnjega daljšega vzpona lahko držal priključek z vodilno skupino. Od Slovencev je bil do zdaj le Roman Perko (leta 1997) boljši - peti.

"Presenečen sem, da sem po vseh težavah na prejšnjih tekmah uvrščen tako visoko. Neverjetno, kako dobro sem se počutil na teku. Tudi smuči sem imel najboljše," je bil zadovoljen 22-letni Jelenko. Mitja Oranič je osvojil 32. mesto.