Avtor se fenomena dotika loteva s pomočjo številnih metodoloških pristopov. Foto:
Avtor se fenomena dotika loteva s pomočjo številnih metodoloških pristopov. Foto:
Delo je v prvi vrsti resna in podrobna analiza dotika.
Delo je v prvi vrsti resna in podrobna analiza dotika.

Kluba goriških študentov v Novi Gorici je 19. oktobra 2008 potekala predstavitev knjige Mirta Komela Poskus nekega dotika. Na posnetkih govori avtor knjige, Mirt Komel.
Knjiga Poskus nekega dotika predstavlja vsebinsko temeljit in hkrati atraktiven spoprijem z dotikom, tem sestavnim in nepogrešljivim delom našega vsakdanjega življenja, ki je vse do zadnjih desetletij prejšnjega stoletja ostal na obrobju humanističnega in družboslovnega zanimanja. Poskus nekega dotika je v tem oziru prva resna razprava o fenomenu dotika v slovenskem jezikovnem prostoru.

Avtorjevo delo je akademsko pomembno iz več razlogov. Najprej zato, ker v slovenski raziskovalni prostor vnaša precej inovativnih kategorialnih pripomočkov za analizo različnih kulturnih kontekstov dotikanja. Nato zato, ker v obravnavo enakovredno jemlje antropološke primere in sodobne, današnje oblike dotikanja, pri čemer oboje na ključnih točkah poveže.

In nenazadnje zato, ker je delo v prvi vrsti resna in podrobna analiza dotika, ki odločno presega raven gole deskripcije, saj prepričljivo razbira in interpretira ključne dimenzije ideoloških konotacij (s tem pa tudi funkcij) tega, kar bi na prvi pogled morda izgledalo kot nekaj povsem nepomembnega in vsakdanjega.

Avtor se fenomena dotika loteva s pomočjo številnih metodoloških pristopov, tako da nas njegovo transdisciplinarno delo popelje preko različnih humanističnih (filozofija, antropologija, strukturalizem in psihoanaliza) in družboslovnih krajinah (kulturologija, sociologija, politologija) do tega, da se tudi sami dotaknemo dotika.

Novico je napisal uporabnik Travelatix