Meta Hrovat je na zadnjih treh veleslalomih za svetovni pokal zasedla sedmo, osmo in peto mesto. V skupnem seštevku te discipline je 12. Foto: Reuters

23-letna Slovakinja je ubranila vodstvo iz prve vožnje in dobila tretjega izmed zadnjih štirih veleslalomov v svetovnem pokalu. Enajst stotink je zaostala Viktoria Rebensburg, 60 pa tretjeuvrščena Mikaela Shiffrin, ki je bila najhitrejša v finalu. Vrstni red je bil na koncu natanko tak kot na svetovnem prvenstvu v Areju. S tretjega na četrto mesto je zdrsnila Federica Brigonone.

Hrovatova s tretjim časom finala pridobila tri mesta
21-letna Hrovatova je bila po prvi vožnji osma, v drugi pa se je s tretjim najboljšim časom (hitrejši sta bili le Shiffrinova in Rebensburgova) zavihtela na peto mesto. Zaostala je 1,83 sekunde. To je njena druga najboljša uvrstitev doslej po lanskem tretjem mestu v Lenzerheideju. Letos je bila sedma in osma v Kronplatzu oziroma Mariboru.

Presenečena nad hitro drugo vožnjo
"Z razpletom sem zelo zadovoljna. Vedno bi bilo sicer lahko bolje. Po finalni vožnji nisem imela zelo dobrega občutka. V cilju nisem točno vedela, kam sodim s to vožnjo. Ob pogledu na čas sem bila malo presenečena, a zelo zadovoljna. To, da smo že prej trenirali tu, je pomagalo, da se navadiš, na kakšen način smučati na različnih delih proge. To je samo dodaten plus. Vesela sem, da smo prišli na trening sem že prej,
" je dejala Hrovatova.

Najboljše tri v Špindlerjevem Mlinu Viktoria Rebensburg, Petra Vlhova in Mikaela Shiffrin. Foto: EPA

Šteharnik: Rezultat dosegla taktično in analitično
"Zelo dobro. Že en teden prej smo prišli sem, to smo izkoristili za trening. Meta je lahko razmišljala in se privajala na teren, to je znala tudi zelo dobro izkoristiti. Najbolj všeč mi je, da je bila bolj konkurenčna v ravnih delih, kjer smo prej imeli težave. Najbolj vesel sem tega napredka, da napreduje in sestavlja vse dele proge, tako da bo lahko konkurenčna na vseh terenih, strmih ali ravnih. Tega sem zelo vesel. Rezultat je zelo veliko vreden, ker ga je dosegla taktično, analitično in ne tako kot mogoče lani ali predlani, ko je kakšen rezultat dosegla, ko se je dobesedno vrgla po progi. Če je šlo, je šlo, če ni šlo, ni šlo. Zdaj trenira bolj z glavo, na zavestni ravni in rezultat je plod njenega trdega dela in razmišljanja, analitičnega pristopa in tega sem zelo vesel,"
pa je bil navdušen trener Denis Šteharnik.

Vlhova odlična predvsem na prvi progi
Vlhova je imela v Špindlerjevem Mlinu, ki je gostil najboljše smučarke po osmih letih, po prvi vožnji 48 stotink naskoka pred Rebensburgovo. Vse ostale smučarke so zaostale za več kot sekundo. Tretja je bila Brignonejeva (+1,09), šele četrta pa Shiffrinova (1,33). Hrovatova je z zaostankom natanko dveh sekund zasedala osmo mesto.

Neja Dvornik (42. mesto) in Ana Bucik (48.) sta bili daleč od finala.

Odločitev o globusu prestavljena na finale
Shiffrinova si še ni uspela zagotoviti malega kristalnega globusa v veleslalomu, saj ima pred finalom v Soldeuu 97 točk prednosti pred Vlhovo.

V Špindlerjevem mlinu bo v soboto na sporedu še slalom. Prva vožnja bo ob 10.30, finalna pa ob 13.30.