Gabriel Jesus se je v 92. minuti že veselil zmagovitega zadetka, a ga je sodnik Michael Oliver po posvetu z videosodnikom razveljavil zaradi igranja z roko. Foto: Reuters

Varovanci Pepa Guardiole so na stadionu Etihad oddali točki prvič po decembru lani. Prvaki so imeli ogromno premoč (streli 30:3, v okvir 10:2, koti 13:2), a niso bili učinkoviti, finalisti Lige prvakov pa so unovčili obe priložnosti.

De Bruyne podal za oba gola
V 20. minuti je razigrani Kevin De Bruyne z desne strani poslal odličen predložek na daljšo vratnico, kjer je Raheem Sterling z glavo zatresel malo mrežico. Le tri minute zatem je Tanguy Ndombele podal do Erika Lamele, ki je z natančlnim strelom z 20 metrov poslal žogo tik ob vratnici v mrežo.

V 35. minuti je De Bruyne ušel po desni strani in pred vrati zaposlil Agüera, ki je s štirih metrov preusmeril žogo v mrežo.

Končni izid je postavil Lucas Moura z glavo v 56. minuti po podaji Lamele iz kota.

Lucas Moura je priigral točko Totetnhamu. Foto: Reuters

Znova razveljavljen zmagoviti gol v sodnikovem dodatku
V zadnjih minutah so gostitelji močno pritiskali, zadetek je visel v zraku. V 92. minuti je po podaji iz kota žoga zadela Aymerica v roko, odbila se je do Gabriela Jesusa, ki jo je z desno nogo pospravil v mrežo in se že veselil zmagovitega zadetka. Posredoval je videosodnik in sporočil Michaelu Oliveru, da je Laporte igral z roko.

Pep Guardiola je odšel do Mauricia Pochettina in ga spomnil na povratno tekmo četrtfinala Lige prvakov, ko so sinjemodri zadeli v 93. minuti za 5:3 in napredovanje, a je bil Agüero v prepovedanem položaju pri zadetku Sterlinga. Ostalo je pri 4:3 in napredoval je Tottenham, ki je na domači zelenici zmagal z 1:0.

Liverpool z drugo zmago na vrhu lestvice
Izbranci Jürgena Kloppa, ki so v sredo osvojili evropski superpokal v Carigradu, v prvem polčasu niso blesteli. Povedli so v sodnikovem dodatku, ko je James Milner na robu kazenskega prostora opazil Sadia Maneja, ki si je naravnal žogo na desno nogo in z izjemnim strelom poslal žogo v malo mrežico.

Roberto Firmino je dosegel drugi zadetek za Liverpool. Foto: Reuters

V 71. minuti je Jan Bednarek naredil veliko napako pred svojim kazenskim prostorom, Mane mu je odvzel žogo in jo podal do Roberta Firmino, ki je s 15 metrov z desno nogo povišal na 0:2.

Velika neumnost Adriana ni bila usodna
Vse je kazalo na gladko zmago evropskih prvakov, ko je vratar Adrian naredil neverjetno napako. Žogo je skušal izbiti izpred svojih vrat, a jo je poslal naravnost do Dannyja Ingsa, ki je znižal na 1:2. Ings je imel tri minute zatem še veliko priložnost za izenačenje, a je s petih metrov streljal mimo vrat.

Aubameyang zagotovil zmago topničarjem
Na uvodni tekmi kroga je Arsenal premagal Burnley z 2:1. Tekmo je odločil je napadalec Pierre Emerick Aubameyang z močnim strelom z roba kazenskega prostora.