Na peti preizkušnji državnega prvenstva v reliju sta po prvih petih hitrostnih preizkušnjah med domačimi dirkači na vrhu pričakovano Rok Turk in Boštjan Avbelj, ki sta letos zmagovala na prejšnjih relijih. Avbelj je dobil velenjskega, Turk pa relije Vipavska dolina, Ina Delta na Hrvaškem in Železniki. Reli se bo v soboto končal pred novogoriško Perlo okrog 19. ure. Foto: Uroš Modlic

Za 21-letnim Rusom (VW polo R5), ki ima za seboj že šest nastopov na relijih svetovnega prvenstva, je po prvih petih hitrostnih preizkušnjah na drugem mestu slovenski prvak v hyundaiu 120 E5 Rok Turk (zaostaja 38 sekund), tretji pa je Boštjan Avbelj (škoda fabia R5), ki za Turkom zaostaja za deset sekund.

Na četrtem mestu je lanski zmagovalec in najhitrejši na nočnem superspecialu po ulicah Nove Gorice (1,35 km) Čeh Ondrej Bisaha (ford fiesta R5), ki ima za najhitrejšim minuto in šest sekund zaostanka, peti pa je Nemec Hermann Gassner jr. (hyundai i20 R5) s še 15 sekundami večjim zaostankom.

Izide relija lahko v živo spremljate TUKAJ.

Skupno je na reliju Nova Gorica štartalo 99 posadk, med njimi tudi 13 dirkalnikov razreda R5.

Grjazin je predlanski zmagovalec novogoriškega relija, letos pa je v SP-ju razreda WRC2 (dirkalniki razreda R5) že dvakrat zmagal. V Novi Gorici prvič vozi Volkswagnov dirkalnik, zato je njegov nastop namenjen predvsem testiranju.

Reli se bo končal v soboto, ko bo na sporedu še osem hitrostnih preizkušenj. Po dvakrat bodo dirkači prevozili še HP Kambreško, Morsko 1 in 2, Ravnica in Banjšice. Skupno je letošnji reli dolg 151 kilometrov.