Vratnica, ki je rešila ZDA pred šokantnim izpadom

Tekma v Aucklandu med Portugalsko in ZDA se je tako končala brez zadetkov, kar je v izločilne boje popeljalo Američanke, medtem ko se Portugalke poslavljajo od turnirja na Novi Zelandiji in Avstraliji.

Ana Capeta je zgolj tri minute po vstopu v igro vse naredila prav, prehitela branilki, prišla do prostora za strel, ki je bil močan in natančen, premagala vratarko ZDA, a stresla se je le vratnica ... Foto: Reuters

Kot na prvih dveh tekmah tudi v 3. krogu nogometašice ZDA niso navdušile. Bleda igra, polna zapletanja in slabih strelov. Na koncu so bile podrejene celo pri posesti žoge, ki je s 56:44 pripadla Portugalkam. Te so se izvrstno branile, vratarka Ines Pereira je ukrotila vseh šest neposrednih strelov, na drugi strani so prežale na protinapade. Zlata priložnost se je v sodnikovem dodatku ponudila rezervistki, ki je vstopila zgolj tri minute prej.

Ameriška obramba že premagana ...

Ana Capeta je med tremi ameriškimi branilkami prišla do prostora za udarec z roba kazenskega prostora, z rahlo zavitim strelom je matirala vratarko Alysso Naeher, a žogi je pot v mrežo preprečila desna vratnica. Smola, brez katere bi v Aucklandu videli senzacionalni izpad štirikratnih svetovnih prvakinj, ki so že zadnjih 30 let prva velesila ženskega nogometa. Portugalke so sicer ob šestih poskusih končale tekmo brez strela znotraj okvirja vrat.

Neprepoznavno igro ZDA, kjer je v napadu znova s slepimi naboji streljala Alex Morgan, je s pridom izkoristila Nizozemska. Oranžne so se s 7:0 znesle nad Vietnamom in osvojile skupino E. Nogometašice ZDA so prvič v skupini dobile zgolj eno od treh tekem, še nikoli niso predtekmovanja končale zgolj s petimi točkami.

Najboljša igralka prejšnjega svetovnega prvenstva Megan Rapinoe, ki je odigrala zadnje pol ure, je takole po koncu tolažilo prvo napadalko Portugalske Jessico Silvo. Foto: AP

Nasprotnice bo dala skupina G

Nizozemke in Američanke zdaj čakajo na razplet skupine G, po katerem bosta znana naslednja para osmine finala letošnjega ženskega svetovnega prvenstva.

Znana sta sicer že prva dva para izločilnih bojev: Švica – Španija Japonska – Norveška, oboje v soboto. Prenose štirih tekem osmine finala in vseh odločilnih srečanj si boste lahko ogledali na TV SLO 2.

Anglija in Danska napredovali v skupini D

V skupni D se je razpletlo po pričakovanjih. Napredovali sta Anglija in Danska. Evropske prvakinje Angležinje so s 6:1 odpravile Kitajke, Danke pa so bile z 2:0 boljše od Haitija.