Alyssa Naeher je bila v zadnjih minutah tekme s Portugalsko pod pritiskom, pri čemer je v sodnikovem dodatku po vratnici še enkrat zgrešila visok predložek, a so ga tudi Portugalke in niso kaznovale napake ameriške vratarke. Foto: EPA

Vratarka ZDA Alyssa Naeher po srečnem napredovanju branilk naslova svetovnih prvakinj v izločilne boje SP-ja 2023. V 92. minuti je Portugalka Ana Capeta ustrelila z 18 metrov med trojico ameriških branilk in je že matirala 35-letno čuvajko mreže, ki pa jo je za njenim hrbtom rešila vratnica.

Sorodna novica Vratnica v 92. minuti preprečila senzacijo in izpad ZDA

Če bi Portugalska premagala ZDA z 1:0, bi debitantke na svetovnih prvenstvih napredovale in senzacionalno izločile štirikratne svetovne prvakinje v nogometu.

Vratarka Alyssa Naeher je sicer največ zaslug, da je obstalo pri remiju brez golov, pripisala osrednji branilki Naomi Girmi, ki je tudi najtesneje pokrivala portugalsko napadalko ob skorajda za Američanke usodnem strelu.