Barbara Brezigar meni, da sprememba zakona, ki zdaj omogoča prehode tožilcev iz politike nazaj v tožilstvo, ni potrebna. Foto: BoBo
Barbara Brezigar meni, da sprememba zakona, ki zdaj omogoča prehode tožilcev iz politike nazaj v tožilstvo, ni potrebna. Foto: BoBo

"Mislim, da je to pravzaprav dodana vrednost, da dobiš eno širino na drugi funkciji. To lahko funkciji, ki si jo prej opravljal, samo pomaga," je prepričana Brezigarjeva, ki je pojasnila, da se je med tožilce vrnila, ker zakon o državnem tožilstvu to izrecno omogoča: "Meni je funkcija mirovala, ko sem bila državna sekretarka. In če zakon nekaj omogoča, ne vem, kako bi lahko to predstavljalo kakšen problem," je dejala.

Kot je poudarila, je sama vedno znala ločiti med funkcijami in je vedno profesionalno ravnala. Za to mora imeti človek po njenem mnenju integriteto. "Človek, ki ima integriteto in strokovno znanje, s tem nima nobenih težav," je prepričana.

Cerarjeva: "Tožilstvo je treba odmakniti od politike"
Zdenka Cerar pa je prepričana, da bi bilo zakon, ki zdaj omogoča prehode tožilcev iz politike nazaj v tožilstvo, treba spremeniti. Poudarja namreč, da je treba tožilstvo "odmakniti od politike".

Ob tem je pojasnila, da je bila ob koncu svoje ministrske funkcije že na tem, da bi se vrnila na tožilstvo, a se ni, ker je menila, da "to ne gre". "Če si minister, si pač minister v politiki neke vlade in potem ni higienično, ni primerno, da se vračaš nazaj. To je bilo moje načelo in gospod Fišer ga očitno zastopa naprej," je dejala.

Generalni državni tožilec Zvonko Fišer je namreč po poročanju medijev državnotožilski svet zaprosil, naj se opredeli do prehajanja tožilcev v politiko in nazaj.