Potrebnih 50 milijonov evrov za izplačilo razlike do polnega lanskega regresa pa bo treba po besedah ministra Viranta
Potrebnih 50 milijonov evrov za izplačilo razlike do polnega lanskega regresa pa bo treba po besedah ministra Viranta "kompenzirati z drugimi ukrepi". Foto: BoBo

Minister Gregor Virant namreč poudarja, da bi bilo nepravično, če bi razliko v regresu dobili samo tisti, ki so vložili tožbe, torej člani Sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije (SVIZ).

"Ta problem moramo rešiti generalno za vse javne uslužbence, seveda pa ga bomo reševali v okviru pogajanj z reprezentativnimi sindikati javnega sektorja o ukrepih za zagotovitev vzdržne mase plač za letošnje leto," je pojasnil. Tisti javni uslužbenci, ki imajo sodbo v roki, bodo morali razliko v regresu do višine bruto zneska 692 evrov dobiti izplačano v 30 dneh, kdaj natančno pa bo izplačana še drugim, Virant še ni napovedoval, je pa zatrdil, da vlada ne bo čakala na njihove tožbe.

Na ministrstvu za notranje zadeve so v sporočilu za javnost še zapisali, da je podobne kolektivne spore sicer vložilo že več reprezentativnih sindikatov javnega sektorja, zato so potrdili, da bo vlada predlagala, da se razlika izplača vsem javnim uslužbencem, hkrati pa se bodo morali s sindikati dogovoriti o dodatnih ukrepih "na drugih stroških dela zaposlenih".