Lia Apostolovski. Foto: Reuters

Slovenijo bodo zastopali Anej Čurin Prapotnik v teku na 60 m, Rok Ferlan v teku na 400 m in Filip Jakob Demšar v teku na 60 m z ovirami ter Nika Glojnarič v teku na 60 m z ovirami, Lia Apostolovski v skoku v višino in Neja Filipič v troskoku.

Prenosi tekmovanj bodo od petka do nedelje na TV SLO 2 in MMC-ju.

Kot so pojasnili na AZS-ju, nihče od potnikov na Škotsko ni izpolnil izjemno zahtevnih norm za nastop na SP-ju, a se je šesterica na tekmovanje uvrstila prek jakostne lestvice, ki jo vodi krovna mednarodna zveza Svetovna atletika.

Že nekaj dni je jasno, da na SP-ju tokrat ne bo tekmovalke v skoku s palico Tine Šutej. Zimsko sezono je že končala zaradi poškodbe ahilove tetive, saj se želi dobro pripraviti na sezono na prostem. Šutej je sicer na prejšnjem prvenstvu v Beogradu pred dvema letoma osvojila bronasto medaljo.

SP v dvorani na Škotskem je prvi vrhunec letošnjega atletskega dogajanja, sledili bodo še evropsko prvenstvo v Rimu od 7. do 12. junija in olimpijske igre v Parizu od 26. julija do 11. avgusta.