Shelly-Ann Fraser Pryce je deklasirala tekmice na 100 metrov. Foto: Reuters
Raphael Holzdeppe
Raphael Holzdeppe je imel sanjski dan. Ko je Renaud Lavillenie še tretjič podrl na 5,96 m, se je začelo veliko slavje Nemca. Foto: EPA
Christine Ohuruogu in Amantie Montsho
Branilka naslova Amantie Montsho je vodila vse do ciljne črte, ko jo je za štiri tisočinke ugnala Christine Ohuruogu. Foto: EPA
Finale ženskega šprinta na 100 metrov
Ohuruogujeva po fotofinišu do zlata na 400 m

Jamajčanka, ki je bila najboljša tudi na zadnjih dveh izvedbah olimpijskih iger, je takoj po štartu silovito potegnila in kar za 22 stotink sekunde prehitela Murielle Ahoure. Atletinja iz Slonokoščene obale se je presenetljivo veselila srebra. Tretja je bila branilka naslova Carmelita Jeter. Američanka je tekla 10,94.

Holzdeppe senzacionalno zlat

V skoku s palico je imel Francoz Renaud Lavillenie slab dan. Veliki favorit je enkrat podrl letvico že na 5,65 in nato še na 5,82 m, 5,89 m pa je zmogel šele v tretjem poskusu. Nemec Raphael Holzdeppe je vse višine preskočil v prvem poskusu in se senzacionalno veselil zlata. To je bila prva zlata medalja za Nemčijo na SP-jih v tej disciplini. Tretji je bil njegov rojak Bjorn Otto (5,82 m).

Ameriško slavje na visokih ovirah
David Oliver
je pri 31 letih prvič postal svetovni prvak na visokih ovirah. To je storil prepričljivo, z najboljšim izidom sezone (13.00). Drugouvrščenega rojaka Ryana Wilsona je prehitel za 13 stotink (13,13), bron pa je osvojil Rus Sergej Šubenkov (13,24). Razočarana sta bila dva tekača ZDA, saj je bil branilec naslova Jason Richardson četrti, svetovni rekorder Aries Merritt pa šesti.

Fotofiniš odločil na 400 metrov
Christine Ohuruogu
, ki je leta 2007 na SP-ju že zmagala, je v teku na 400 metrov po fotofinišu osvojila prvo mesto pred Amantle Montsho iz Bocvane, ki je zaostala štiri tisočinke. Branilka naslova je prav tako tekla 49,41, vendar po fotofinišu ostala na drugem mestu, na katerem je bila Ohuruogujeva v Londonu. Tretja je bila Rusinja Antonina Krivošapka (49,78).

Adamsova razred zase v suvanju krogle
Valerie Adams
, tudi olimpijska zmagovalka iz Londona, je v suvanju krogle osvojila četrto zaporedno zlato na svetovnih prvenstvih. Nemka Christina Schwanitz je z osebnim rekordom v zadnji seriji osvojila srebro (20,41 m), bron pa Kitajka Lidžjao Gong (19,95 m).