Jenson Button je po obetavnih zimskih testiranjih in precej boljših predstavah na uvodnih dveh dirkah sezone hitro padel v sivo povprečje. V Španiji, kjer je osvojil 11. mesto, je bilo več kot očitno, da ima njegov dirkalnik mclaren MP4-29 prenizek podtlak, zaradi česar vrhunskih rezultatov preprosto ne gre pričakovati. Foto: EPA

Takšne vrste sezona te ne more prisiliti v upokojitev. Če se že upokojiš, se hočeš upokojiti na vrhu - in če si prepričan, da ta vrh lahko še dosežeš, potem nadaljuješ.

Jenson Button
Button je na tretji dirki sezone - dirki za VN Bahrajna - vknjižil svoj 250. štart v formuli ena, kar je bila za Britanca bolj slaba tolažba, saj je zaradi težav s sklopko odstopil v 55. krogu. Ker pa je kljub vsemu končal 90 odstotkov dirke, se mu je priznal končni rezultat - 17. mesto. 34-letnik v dirkaškem seštevku za svetovno prvenstvo v formuli ena trenutno zaseda skromno 8. mesto, na uvodnih petih dirkah pa je zbral zgolj 23 točk (vodilni Lewis Hamilton jih ima že natanko 100!). Foto: EPA

Svetovni prvak iz sezone 2009 je nazadnje v kraljici motošporta slavil 25. novembra 2012 na sklepni dirki sezone v Interlagosu. Od tedaj McLaren ni več konkurenčen, 34-letnik pa se je v tem času med najboljše tri na posamezni dirki uvrstil le še na uvodu letošnje sezone, ko je v Melbournu za zeleno mizo po diskvalifikaciji Daniela Ricciarda osvojil tretje mesto.

McLaren životari tudi letos, po sorazmerno uspešnih prvih dveh dirkah so sledile tri točkovne ničle v Bahrajnu, na Kitajskem in prejšnji konec tedna še v Španiji. Toda neuspeh mu ne jemlje volje do dirkanja. Nasprotno - Britanec je zdaj še bolj osredotočen na dosego boljših rezultatov, saj kariere v formuli ena ne želi skleniti v sivem povprečju.
Britanec se veseli prihodnosti
"Vsekakor hočem še naprej nastopati v formuli ena," je dejal, potem ko so ga novinarji vprašali, ali je zaradi slabih rezultatov že začel razmišljati o koncu kariere. "Takšne vrste sezona te ne more prisiliti v upokojitev. Če se že upokojiš, se hočeš upokojiti na vrhu - in če si prepričan, da ta vrh lahko še dosežeš, potem nadaljuješ," je še dodal in priznal: "Težava potem nastane, saj tudi tedaj nočeš prenehati dirkati, zato lahko v karavani formule ena ostaneš še nekaj let. Toda ne, ne razmišljam o upokojitvi po koncu sezone, saj se zelo veselim svoje prihodnosti. Vse skupaj je zelo vznemirljivo."
Prihodnje leto vrnitev Honde
Britanec optimizem črpa tudi iz tega, da se prihodnjo sezono v formulo ena vrača Honda, ki je poganjala McLarnov dirkalnik ob koncu 80. in začetku 90. let prejšnjega stoletja, ko je bilo moštvo iz Wokinga z Ayrtonom Senno in Alainom Prostom tako rekoč nepremagljivo. Po katastrofalni lanski sezoni se je znova 'prebudil' Ron Dennis, novi vodja moštva pa je postal Eric Boullier, ki je lani bolj ali manj uspešno vodil Lotus. "Mislim, da bo ekipa postala konkurenčna proti koncu sezone, s čimer bom dobil le še dodatni zagon. Poskrbeti moramo, da smo proti koncu leta hitrejši, saj za prihodnjo sezono niso načrtovane spremembe v predpisih formule ena. Ostati moramo zbrani, prepričan sem, da ne bomo kar čez zimo našli tistih prepotrebnih dveh sekund v boju z najboljšimi," je pojasnil Button.
Sklenil je: "Vem, da si Ron želi zmag že v letošnji sezoni, a to bo zelo težko. Dobro vem, zakaj je to javno izrazil, saj si želi ob koncu sezone biti hitrejši, če hočemo imeti vsaj kanček upanja za prihodnje leto. Trdo bomo garali in ne bomo 'zaspali', kot bo morda storil Mercedes, ko bo enkrat že 300 točk pred drugimi."