Jenson Button je nazadnje v formuli ena slavil na sklepni dirki sezone 2012, ko je dobil VN Brazilije v Interlagosu. Foto: Reuters

Še posebej je težko vsem v tovarni v Wokingu, zato upam, da bodo ohranili pozitivno energijo in izboljšali dirkalnik, ki za zdaj ni dovolj dober. Preprosto nismo dovolj hitri.

Jenson Button
McLaren MP4-29
Dirkalnik mcLaren MP4-29 je po zimskih testiranjih in uvodni dirki sezone v Melbournu veliko obetal, a na zadnjih dveh dirkah dirkača z njim nista vknjižila niti točke. Mehanike in inženirje v Wokingu čaka še veliko dela pred naslednjo dirko za VN Španije v Barceloni. Foto: Reuters

McLaren je sezono formule ena začel sijajno, Jenson Button in Kevin Magnussen sta v Melbournu osvojila drugo in tretje mesto ter moštvu iz Wokinga priskrbela vodstvo v konstruktorskem seštevku.
Toda časi so se od tedaj precej spremenili - McLaren, ki trenutno zaseda peto mesto, v Bahrajnu in na Kitajskem ni osvojil niti točke, njegov zaostanek za letos izjemnim Mercedesom pa se je povišal že na 111 točk.

Button: Dirkalnik ni dovolj dober
Potem ko je obema mclarnoma točke v Manami odnesla pokvarjena sklopka, je šlo v Šanghaju vse po zlu zaradi preprosto prepočasnega dirkalnika. Button je osvojil 11., Magnussen pa 13. mesto. Button je že razkril, da za naslednjo dirko v Barceloni moštvo načrtuje korenite izboljšave dirkalnika, a hkrati priznal, da se je zaostanek v zadnjih tednih za najboljšimi zelo povečal. "Zaradi zadnjih rezultatov smo v moštvu zelo razočarani. Težko je, ko trdo garaš, na koncu pa doživiš tak polom. Še posebej je težko vsem v tovarni v Wokingu, zato upam, da bodo ohranili pozitivno energijo in izboljšali dirkalnik, ki za zdaj ni dovolj dober. Preprosto nismo dovolj hitri. Imeli smo nekaj manjših težav, ki pa nas po mojem mnenju niso tako upočasnile," je dejal Britanec, ki je v lanski sezoni z McLarnom doživel pravcato katastrofo, saj se Britancem niti enkrat ni uspelo uvrstiti na zmagovalni oder.
Boullier: Točkovna ničla zelo boli
V Wokingu so prepričani, da je za neuspeh v zadnjih tednih krivo predvsem vreme, saj naj bi bil njihov dirkalnik MP4-29 preveč odvisen od vremenskih razmer. "Če je pretoplo ali premrzlo, nam ne gre. Prav tako nam ne uspe razbiti primernega podtlaka, zaradi česar iz gum ne moremo iztržiti toliko, kot iztržijo pri Mercedesu in Red Bullu," je dejal dirkaški direktor ekipe Eric Boullier. Pri McLarnu so za dirko v Bahrajnu tvegali z novim menjalnikom, kar se jim je maščevalo. Boullier je priznal, da se je zmotiti človeško, a nova točkovna ničla v Šanghaju, ki ni bila posledica odstopov, temveč prepočasnega dirkalnika, ga je še bolj zmotila. "To, da nismo osvojili niti točke, zelo boli," je še povedal Francoz, ki je lani več kot solidno opravljal vlogo vodje moštva pri Lotusu.