Sebastian Vettel si od svojega sodelovanja s Ferrarijem v prihodnjih sezonah veliko obeta. Foto: Ferrari

Ne vem, zakaj Sebastian ne bi uspel pri Ferrariju? V mojih očeh je bilo precej težje iz Red Bulla ustvariti zmagovito moštvo. Ta kolektiv ni imel nikakršne zgodovine in nobenih izkušenj v formuli ena, pa mu je z njim vseeno uspelo štirikrat osvojiti dirkaški in konstruktorski naslov. Zame je to izjemen dosežek.

David Coulthard
Kimi Räikkönen, David Coulthard in Sebastian Vettel
David Coulthard je prepričan, da bo naveza Räikkönen-Vettel pri Ferrariju obrodila sadove. Na zimskih testiranjih sta bila omenjena dirkača najhitrejša, a časi iz Jereza (pa tudi iz Barcelone, kjer bo karavana v kraljici motošporta nadaljevala testiranja) ne odražajo prave slike v formuli ena. Štejejo le časi med dirkaškimi konci tedna, kjer pa poznavalci precej več pričakujejo od Mercedesa. Foto: EPA

Britanec, ki je v formuli ena med letoma 1994 in 2008 odpeljal 247 dirk, je prepričan, da so pri Ferrariju naredili odlično potezo, ko so v Maranello pripeljali štirikratnega svetovnega prvaka Vettla. Nemec ima po njegovem mnenju vse potrebno, da italijansko moštvo popelje na pota stare slave.
27-letni Heppenheimčan, ki je lansko sezono v formuli ena sklenil na petem mestu, ne skriva, da želi stopati po stopinjah svojega idola Michaela Schumacherja, ki je prav tako v Maranello prišel, ko je moštvo 'životarilo', nato pa je poskrbel, da je 'poskočni konjiček' znova začel zmagovati.

Ferrari ima zmagovanje v DNK-zapisu
'Schumi' je s Ferrarijem osvojil kar pet zaporednih naslovov, še posebej impresivna je bila sezona 2002, v kateri se je na vsaki dirki uvrstil na oder za zmagovalce, naslov prvaka pa si je že julija zagotovil v Magny Coursu. Takšne dominance pri Ferrariju (še) ne pričakujejo, a zagotovo vsi z optimizmom zrejo v prihodnost po precej uspešnih prvih zimskih testiranjih v Jerezu, kjer sta Vettel in Kimi Räikkönen dosegala najhitrejše čase. "Sebatian je stroj za serijsko zmagovanje - tako kot je bil Michael," je za nemški Die Welt dejal Coulthard. "Z Red Bullom je osvojil štiri naslove, kar že samo po sebi pove veliko. Prepričan sem, da lahko sledi Michaelovim stopinjam. Ferrari je tradicionalna ekipa, ki je dobila že celo vrsto neverjetnih dirk. V Maranellu dobro poznajo občutek zmagoslavja, moštvo ima zmagovanje zapisano v DNK-zapisu."
Iz Red Bulla je ustvaril zmagovito moštvo
Pred Schumacherjevim prvim naslovom leta 2000 so morali v Maranellu na dirkaškega svetovnega prvaka čakati kar 21 let. Zadnji, ki je predtem osvojil prvenstvo, je bil Južnoafričan Jody Scheckter leta 1979. Sledila je zlata doba s Schumacherjem, po letu 2007, ko je zadnji Ferrarijev naslov osvojil Räikkönen, pa je nastopilo novo slabše obdobje (leta 2008 je sicer Felipe Massa za pičlo točko izgubil naslov proti Lewisu Hamiltonu), v katerem so štafetno palico prevzeli pri McLarnu, Brawnu, Red Bullu in Mercedesu. Italijane še posebej boli, ker sta v zadnjih letih Renault in Mercedes ustvarila boljše pogonske sklope, s katerimi sta tudi dominirala.

"Ne vem, zakaj Sebastian ne bi uspel pri Ferrariju? V mojih očeh je bilo precej težje iz Red Bulla ustvariti zmagovito moštvo. Ta kolektiv ni imel nikakršne zgodovine in nobenih izkušenj v formuli ena, pa mu je z njim vseeno uspelo štirikrat osvojiti dirkaški in konstruktorski naslov. Zame je to izjemen dosežek," je še poudaril 43-letnik iz Twynholma, ki je sicer pri BBC-ju zaposlen kot strokovni komentator formule ena.