Lewis Hamilton bo jutri lovil prvo zmago sezone. To je sicer njegov 28. najboljši štartni položaj v sezoni. Foto: EPA
Navijači ponesli Hamiltona do 1. mesta

Tudi prva vrsta pripada Mercedesu, ki je bil celoten konec tedna v ospredju, drugo mesto je tako pripadlo Nicu Rosbergu, ki je zaostal skorajda pol sekunde za Hamiltonom. V drugi vrsti bosta Red Bulla Sebastian Vettel in Mark Webber, sledi pa Daniel Ricciardo. Paul di Resta, ki je sicer dosegel peti čas kvalifikacij, je bil naknadno kaznovan zaradi prelahkega dirkalnika in bo dirko začel iz boksov
Drugi v skupnem vrstnem redu SP-ja Fernando Alonso bo štartal kot deveti, potem ko Ferrari že na petkovih prostih treningih ni bil konkurenčen.
Hamiltonu gledalci vlili dodatno energijo
"Podpora navijačev naredi veliko razliko. Sem sem prišel z dodatno energijo. Gledalcem se želim oddolžiti za podporo. To je bil krog zanje," je po kvalifikacijah povedal Hamilton, ki letos še ni zmagal.

Dirka je na sporedu jutri ob 14.00, ogledali si jo boste lahko na TV SLO 2, MMC-ju, spremljali pa tudi prek Vala 202. Zmago brani Mark Webber. V svetovnem prvenstvu po sedmih dirkah vodi Vettel pred Alonsom.