Pri Mercedesu so skoraj šest desetletij čakali na dvojno zmago. Foto: Reuters
Lewis Hamilton
Lewisu Hamiltonu so tekmeci 23. na dirkah formule ena gledali v hrbet. Foto: Reuters
Sebastian Vettel
Sebastian Vettel je bil po dirki zadovoljen zaradi napredka, a se zaveda, da ima Mercedes še vedno lepo prednost.
Hamilton v Maleziji do krstne zmage v sezoni

To je za Mercedes 15. zmaga na dirkah za svetovno prvenstvo in prva po VN Italije 1955, v kateri sta njihova voznika (Juan Manuel Fangio in Piero Taruffi) ciljno črto prečkala prvi in drugi.

Hamilton srečen ob prvi zmagi v sezoni
Britanec je z izjemo postankom v boksih vodil od začetka do cilja. "Zmaga, fantastično! To so odlični občutki, za nami je res dolga in negotova zima. Današnja predstava je vse poplačala. Zmago sicer posvečam žrtvam letalske nesreče in njihovim družinam," je ob tem povedal Hamilton.

Prve točke in stopničke za Vettla
Rosberg je že na štartu švignil mimo Sebastiana Vettla in se ves čas vozil na drugem mestu. Štirikratni svetovni prvak je na štartu izgubil dve mesti, a se je hitro prebil pred Daniela Ricciarda in osvojil svoje prve stopničke in točke v sezoni.

Vettel je mislil, da je štartal dobro
"Prepričan sem bil, da je bil moj štart zelo dober, zato sem bil res presenečen, ko sem na desni strani videl Rosberga, ki me je prehitel. Upal sem, da ga lahko ujamem do konca dirke, a vedno, ko sem se mu približal, je našel dodatno hitrost in mi ušel. Ko je bilo jasno, da je tretje mesto moj domet, sem začel avtu prizanašati," pa je dirko opisal Vettel.

Težave za Ricciarda in Räikkönena
Ricciardo se je večino dirke vozil na četrtem mestu, po težavah pri tretjem obisku boksov pa je izgubil skoraj minuto in ostal brez točke. Četrto mesto je tako podedoval Fernado Alonso, ki je za zmagovalcem zaostal 35 sekund. Še več težav je imel njegov moštveni kolega Kimi Räikkönen, ki je bil 12. in je ostal brez novih točk.

Sezona se bo nadaljevala že prihodnji teden, ko bo Bahrajn gostil tretjo dirko sezone.