Hokej
Anže Kopitar
Anže Kopitar z navdušenjem pričakuje novo sezono. Foto: BoBo
Anže Kopitar
Kopitar se na vsako sezono pripravlja na Bledu, na kar so v tem gorenjskem mestu ponosni. Foto: MMC RTV SLO
Stanleyjev pokal
Dvakrat je že osvojil Staneleyjev pokal. Foto: BoBo
Anže Kopitar
Letos je še drugič prejel nagrado selke. Foto: Reuters
Los Angeles
Los Angeles je znan tudi po prometnih zamaških. Foto: EPA

Dodaj v

1 naj bo: Kopitar prvi med Kralji, LA prvi v prometnih zamaških

Gost 116. epizode bo najboljši slovenski hokejist
5. september 2018 ob 06:58
Ljubljana - MMC RTV SLO

Anže Kopitar že več kot desetletje velja za enega najuspešnejših in najbolj prepoznavnih slovenskih športnikov.

Podkast Številke se vrača tudi v peto sezono (preverite seznam in goste iz prejšnjih sezon). Gost prve epizode je najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar, ki vso kariero igra za Los Angeles Kingse.

Imate predlog za podkast Številke? Vabljeni k reševanju kratkega vprašalnika.


Za 31-letnikom je 12 plodovitih sezon, v katerih je v rednem delu zbral 828 točk.

SezonaTekmeGoliPodajeTočke
200772204161
200882324577
200982273966
201082344781
201175254873
201282255176
201347103242
201482294170
201579164864
201681254974
201776124052
201882355792
Tekme922290538828


V tem obdobju – zadnjih 12 let – je sedmi najučinkovitejši igralec v celotni Ligi NHL.

IgralecGoliPodajeTočke
Aleksander Ovečkin5554611.016
Sidney Crosby3726421.014
Jevgenij Malkin370560930
Joe Thornton208673881
Henrik Sedin178671849
Ryan Getzlaf233603836
Anže Kopitar290538828
Patrick Kane312516828
Daniel Sedin310509819
Nicklas Bäckström209590799


Praktično ves čas je prvo ime LA-ja, saj je kar v desetih od 12 sezon med vsemi zbral največ točk, zato ni presenetljivo, da je z naskokom najuspešnejši Kralj.

IgralecGoliPodajeTočke
Anže Kopitar290538828
Dustin Brown245289534
Drew Doughty102320422
Jeff Carter156148304
Justin Williams103163266
Aleksander Frolov109139248
Tyler Toffoli108114222
Jarret Stoll81133214
Jake Muzzin47145192
Alec Martinez57115172


Izostale niso niti nagrade. Najbolj izstopata seveda dva naslova (2012, 2014), ki sta tudi edina v zgodovini Los Angeles Kingsov. Štirikrat je zaigral na tekmi vseh zvezd (2008, 2011, 2015 in 2018), dvakrat pa je prejel nagrado selke za najboljšega obrambnega napadalca (2016, 2018).

Kopitar v podkastu ne bo govoril le o hokeju, temveč tudi številnih drugih temah, ena izmed teh je življenje v Los Angelesu. Mesto ni znano le po športnih dosežkih in filmski industriji, ampak tudi po prometnih zamaških. Po poročilu INRIX-a gre za mesto, v katerem prebivalci izgubijo največ časa v prometnih zamaških. V zadnjem poročilu naj bi tako v povprečju v enem letu izgubili kar 102 uri.

MestoUre v zamaških
Los Angeles102
Moskva91
New York91
Sao Paulo86
San Francisco79
Bogota75
London74
Atlanta70
Pariz69
Miami64
......
Ljubljana21
Maribor13


Opomba: Ure so v povprečju na eno leto.

Pogovor s Kopitarjem lahko preberete in poslušate v četrtek na tej strani.

Slavko Jerič
Prijavi napako
Komentarji
Binder Dandet
# 05.09.2018 ob 07:46
Za tele uspehe pa tudi s strani nepoznavalcev hokeja kot sem jaz, klobuk dol. In si ogledaš Košarkaško simfonijo in se tip normalno druži s slovenski športniki. Nič prevzeten, čeprav eden od kraljev LA.
bruce99
# 05.09.2018 ob 07:53
Če maš v 12 letih isto pik kot Patrick Kane, pol je vse jasno... Kapo dol, Anže
Fleaa
# 05.09.2018 ob 08:09
Anže Kopitar že več kot desetletje velja za enega najuspešnejših in najbolj prepoznavnih slovenskih športnikov.

pričakujem protestno pismo Iztoka "vodomlata" Čopa.... ne pričakujem, zahtevam in to do malce
Ehehe
# 05.09.2018 ob 07:39
biti kralj LOS ANGELESA kjer mrgoli zvezd je pa izjemen dosezek, definitivno eno najboljsih mest neglede na zamaske.
threepointer
# 05.09.2018 ob 08:31
Izjemen športnik in tudi izjemna osebnost. Mogoče zaradi slednjega tudi malo preveč skromen, da bi postal čisto najboljši. Je pa tudi na 4. do 7. mestu (odvisno katero lestvico gledaš) LA Kingsov vseh časov, pred njim pa recimo tudi Wayne Gretzky, od katerega je sicer v Kingsih zabil več golov (ampak Wayne je le Wayne :). Prepričan sem, da bo do konca kariere med 50 najboljšimi hokeisti vseh časov.
LUDWIG
# 05.09.2018 ob 07:41
Bom eno odmasil zdaj ko sem tole prebral
kolesar112
# 05.09.2018 ob 08:15
In si ogledaš Košarkaško simfonijo in se tip normalno druži s slovenski športniki. Nič prevzeten, čeprav eden od kraljev LA.

In zakaj se ne bi družil z ostalimi slovenskimi športniki? Ne glede na slavo, denar, število prodanih dresov se tudi on zaveda, da marsikateri športnik še več dela kot on sam in da se ukvarja z bistveno bolj nevarnim športom, kjer napake pustijo trajne posledice. Nenazadnje pa imajo s primerjavami med športi težave samo "kavčarji" in tist 1% športnikov. Ostali se zavedajo, da je šport šport ne glede na panogo.
Vrhovni
# 05.09.2018 ob 09:57
V MB ni prometnih zamaškov, ker je veliko možakarjev v gozdovih in se igra vojake.
Rocknrolla
# 05.09.2018 ob 09:04
Če dobro pogledamo plakat lahko vidimo, da na vrhu piše zmagovalec lige NHL 2012 in 2014 čisto spodaj pa še vedno stari napis "Držimo pesti za tvoj prvi Stanleyev pokal" hi hi hi...
DANCHINHO
# 05.09.2018 ob 08:42
A ne bi tukaj moral biti naslov "1. naj bo"?
jan(ez)ch
# 05.09.2018 ob 09:20
Bilo je leto, ko so ga ljudje imeli raje od Mambe. Po vox populisu. Ne pomnim pa katero leto je bilo to. Pove pa veliko od Anžetu. Car of LA.
heavyd
# 05.09.2018 ob 09:53
Lepo je imet Kopija.
stricfrost
# 05.09.2018 ob 11:14
Vse na to vpliva kaksna osebnost je...skromen,ni se prepustil slavi,ostal na realnih tleh.Lahko smo ponosni da imamo taksnega sportnika, kateri predstavlja naso drzavo v tujini. Upam,da bomo imelicse vec sportnikov taksnega tipa...
Hafis
# 05.09.2018 ob 09:23
Ni pike pri 1 ker gre za stevilko 1 in ne za prvi...
_robespierre_
# 30.10.2018 ob 08:24
test

esspero
# 12.09.2018 ob 20:14
Že desetletje najbolši športnik Slovenije.!
Marvi33
# 06.09.2018 ob 02:25
@2px_orbitala

82 rednih tekem+preseason+playoff lahko nanese 100 tekem na sezono.
Njegovo povprečje na ledu je 20 minut od kar je prišel k Kingsom, zadnje leto še malce več če se ne motim.
To je največ od vseh napadalcev v CELI ligi. V klubu ga neseta samo Doughty, ki je prvi po času na ledu med vsemi nhl igralci in Martinez z podobnimi minutami kot Kopi.

Forumaši ti lahko potrdijo, da so to nore minute, še posebej za igralca, ki zelo veliko igra v obeh smereh.
pri 30+ telo rabi malce več časa za regeneracijo.
Lanska rekordna sezona, kjer bi dobil mvp če bi igral bližje Kanadskim očem, je pokazala da je bil malce daljši počitek prava stvar.
esspero
# 05.09.2018 ob 20:25
Fenomenalno , kaj naj rečem.!
Hafis
# 05.09.2018 ob 11:26
@DANCHINHO
Gre se za prvo epizodo nove sezone . In prva oddaja naj ima tak naslov oz naj bo Kopitar stevilka 1 ne pa kot prvi. Saj tako jaz razumem :p
DANCHINHO
# 05.09.2018 ob 11:02
@Hafis

Razumem, kaj želiš povedati, ampak mi ne gre v uho. :)

Ena naj bo: Kopitar prvi med kralji itd. -> ne deluje mi logično.
nordnung
# 05.09.2018 ob 09:16
Izbral je sebi primerno ekipo, pač Kralj...
2px_orbitala
# 05.09.2018 ob 13:24
Meni se je zameril zaradi neigranja za reprezentanco. Sploh prejšnje leto, ko so hitro izpadli v končnici, ampak kljub temu ni nastopil.
kalamaris
# 05.09.2018 ob 08:23
Močno dvomim da je promet slabši kot naprimer v Bangkoku ali kakšem drugem azijskem velemestu
jaka23
# 05.09.2018 ob 08:32
Jeah smo nazaj s cifram :D Slavko edino lahko bi popravil, da celotno NHL kariero igra za LAK, ker igral je tudi drugje predno je uletu na veliko sceno ;)
Kazalo