Jure Sotlar je bil junak finala državnega prvenstva aprila 2016, ko je Olimpiji na peti tekmi zagotovil naslov proti Jesenicam. Igral je za obe najboljši slovenski ekipi, v letošnji sezoni pa je nosilec igre v Celju. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani so dosegli drugi zaporedno zmago, potem ko so prejšnji teden za prvenec v Alpski ligi premagali Lustenau s 4:3.

Za zgodnje vodstvo varovancev Gala Korena je poskrbel Mark Čepon v 8. minuti. Deset sekund pred koncem prve tretjine je Marlon Tschofen izenačil na 1:1.

Na začetku druge tretjine je Philipp Pöschmann še drugič ukanil Jakoba Brandnerja v vratih Celja. Jaša Jenko, ki je poleti prišel iz Jesenic, je izenačil ob prednosti igralca več v 26. minuti.

V zadnji tretjini sta mreži mirovali. O zmagi je tako odločal dodatni del igre. Celjani so v podaljšku izpeljali lepo akcijo, po kateri je Čepon s podajo zaposlil Jureta Sotlarja, ki je v igri treh proti trem v 63. minuti premagal vratarja Davida Felderja.

Že v soboto ob 19.15 bodo Celjani gostovali v Linzu.