Andrej Hebar je najboljši strelec Olimpije, dosegel je osem golov in pet podaj. Foto: www.alesfevzer.com
Roland Kaspitz
Roland Kaspitz se je najbolj izkazal med tujci. To je bil njegov četrti zadetek, prispeval pa je še osem podaj. Foto: www.alesfevzer.com

Drugačen scenarij bi bilo na tekmi proti najbogatejši ekipi lige težko pričakovati, tudi če bi Olimpija izkoristila svoje priložnosti. "Na začetku nismo delovali, kot bi morali. V tretji tretjini smo igro popravili, a je bilo prepozno. Ne gre in ne gre, ampak ni kaj, danes je zmagala boljša ekipa," je povedal Andrej Hebar, strelec zadetka za 2:4. Končno razmerje v strelih je bilo 28:33.

Kaspitz izenačil z igralcem več
V prvi tretjini se je Olimpiji dobro upirala, razmerje v strelih je bilo izenačeno (11:11), prav tako izid (1:1). Gostje so povedli v osmi minuti, ko se je Marco Brucker odločil za strel z desne strani tik ob ogradi, Olivier Roy pa se je zelo slabo posredoval, s palico si je plošček poslal v mrežo. Izenačenje je sledilo v 15. minuti, ko so zeleno-beli unovčili igralca več. Po strelu Fabiana Scholza z desne strani je Roland Kaspitz spremenil smer ploščka in premagal Fabiana Weinhandla.

Dva zadetka Salzburga v manj kot pol minute
V drugi tretjini je Salzburg unovčil kakovost in s tremi zaporednimi zadetki odločil tekmo. Ko se je izključeni Gregor Koblar vrnil na led, je bil po podaji izza vrat Brett Sterling sam pred vrati in Salzburg popeljal v vodstvo 1:2, ob koncu druge tretjine pa so rdeči biki dosegli zadetka v razmiku 26 sekund. Najprej je po podaji z desne strani zadel Pehr Ledin, po strelu Komareka pa je Alexander Cijan sijano zadel plošček v zraku in ga poslal za hrbet Roya.

Absolutni neslavni rekord je 15 porazov v nizu
Nekaj upanja je v zadnji minuti druge tretjine Olimpiji vlil Andrej Hebar, ki je izkoristil protinapad in predvsem napako vratarja Weinhandla, vendar pa v zadnji tretjini Olimpija kljub boljši igri ni zmogla doseči nobenega zadetka, medtem ko je zmago gostov v 55. minuti z igralcem več potrdil Ben Walter. Olimpija tako ostaja prikovana na dno lestvice, s čimer se ponavlja slika iz lanske sezone.

Olimpijin niz desetih porazov ni rekorden v ligi, saj je Alba v sezoni 2007/2008 izgubila uvodnih petnajst tekem. Prav na današnji dan pred osmimi leti so bili poraženi petnajstič v nizu, nato pa končali črno serijo.

Jeseničane je okrepil 31-letni branilec Jakob Milovanovič, ki za slovenski klub ni igral že od sezone 2004/05. Z državnimi prvaki je pogodbo podpisal do konca te sezone.