Celinski pokal je po kakovosti drugo najmočnejše tekmovanje v Evropi za Ligo prvakov, Celjani pa so si nastop priborili kot prvouvrščena ekipa v rednem delu v prejšnji sezoni državnega prvenstva. Foto: Facebook HK RST-Pellet Celje

Celjski vratar Jaka Gajšek je prvič klonil v 15. minuti, a so Celjani hitro odgovorili, za 1:1 je v 17. minuti poskrbel Luka Kalan. Le dobro minuto pozneje je Jure Sotlar zadel za vodstvo po prvi tretjini.

Liege je na začetku drugega dela izenačil ob "power playu", a je nato Mikus Mintautiskis spet povedel Celjane v vodstvo. Sledil je še en zadetek Belgijcev z igralcem več, tudi tokrat pa so Celjani imeli odgovor, 12 sekund pred koncem tretjine je bil vnovič uspešen Sotlar.

Zadnja tretjina je bila popolnoma celjska, saj so Belgijci komajda prišli pred vrata Celjanov. V 45. minuti je svoj tretji gol dosegel Sotlar z igralcem manj, do konca pa so Celjani napolnili mrežo tekmecev. Strelci so bili Kalan, Mintautiskis, Gal Sodja Zalokar in Bruno Kuret.

V soboto ekipo RST Pellet Celje ob 14.30 čaka tekma s Corono Brasov, v nedeljo pa sledi še tekma z domačim klubom Jelgava ob 18. uri.

V Latviji Celjani igrajo na turnirju 2. kroga v skupini C. Iz te skupine vodi v nadaljevanje tekmovanja le prvo mesto, podobno velja za skupino D, ki igra v Beogradu (Crvena zvezda, Sokol Kijev, Ferencvaros in Kaunas).

Zmagovalca skupin C in D se bosta uvrstila na turnirja tretjega kroga, ki bosta med 17. in 19. novembrom. Zmagovalec celjske skupine se bo v skupini E v Grenoblu pridružil britanskemu Cardiffu, kazahstanskemu Nomadu in francoskemu klubu Bruleurs De Loups, zmagovalec beograjske skupine pa bo šel v Cortino d'Ampezzo v skupino F, v kateri so že danski Herning, poljske Katovice in celjski tekmec iz lige AHL Cortina.

Zadnje dejanje celinskega pokala v sezoni 2023/24 bo sklepni turnir med 12. in 14. januarjem 2024. Prizorišče še ni določeno, nanj pa se bosta uvrstili po prvi dve ekipi iz skupin E in F.