Sergej Bobrovski velja s 17 zmagami, 93,1 ubranjenimi streli in 2,03 prejetimi goli na tekmo za enega izmed favoritov za naziv najboljšega vratarja sezone. Foto: Reuters
Niklas Hjalmarsson (Chicago Blackhawks)
Veselje Niklasa Hjalmarsson ob golu za 4.2, ki je dokončno prelomil tekmo med Chicagom in Dallasom. Foto: Reuters
Pretep med Nashvillom in Vanvouvrom
Vancouver je z 2:5 slavil v Nashvillu, ki je doživel že sedmi zaporedni poraz. Foto: Reuters
Ilja Brizgalov in Scott Hartnell (Philadelphia Flyers)
Odpisana Philadelphia je s kar 3:7 slavila v Montrealu in s tem naredila uslugo Bostonu, ki se s Canadiensi bori za 1. mesto Severovzhodne divizije. Foto: Reuters

Blue Jacketsi so bili po golu Jamieja McGinna v 58. minuti v izgubljenem položaju, saj je zadnjeuvrščeni Avalanche povedel s 3:2. A že pol minute kasneje je RJ Umberger izenačil in tekmo poslal v podaljšek, kjer pa je bila tolažilna točka za goste premalo, saj Modri suknjiči lovijo mesto v končnici. Razburljivi podaljšek, v katerem je vnovič zablestel najboljši igralec Columbusa letos vratar Sergej Bobrovski (29 obramb) je Fjedor Tjutin v svoji obrambni tretjini odvzel plošček in poslal Foligna v protinapad, ki ga je 25-letni Američan tudi uspešno zaključil.

Med 6 in 10. mestom le tri točke razlike
Columbus se je s četrto zaporedno zmago izenačil z 8. Detroitom pri 47 točkah, a imajo Blue Jacketsi tudi eno odigrano tekmo več. V boju na "divjem Zahodu" je bol3eč poraz doživel Dallas, ki je gladko izgubil pri vodilnem moštvu lige Chicagu (5:2), s čimer Zvezde za dve točki zaostajajo za Rdečimi krili in Modrimi suknjiči.

Chicago razred zase v rednem delu
Blackhawski so s 33. zmago v sezoni naredili nov korak h končni potrditvi, da so daleč najboljše moštvo rednega dela sezone 2013, v kateri pa bo vsako moštvo odigralo le 48 tekem. Z osvojitvijo Predsedniškega pokala za najboljše moštvo rednega dela bo Chicagu pripadla tudi vloga prvega favorita za osvojitev Stanleyjevega pokala.

Zaradi bombnega napada ob bostonskem maratonu so v Bostonu odpovedali hokejsko tekmo med Bruinsi in Ottawo Senators. Tekma bo odigrana 25. ali 26. aprila, redni del sezone se sicer sklene v soboto 27. aprila.

Nekdanji igralec in trener novi šef
Zaradi nove ponesrečene sezone so v Edmontonu odpustili generalnega menedžerja Steva Tambellinija, na njegovo mesto pa so že imenovali Craiga MacTavisha, nekdanjega igralca in trenerja Oilersov. Naftarji so v zadnjih treh letih dobili 1. izbor na NHL-naboru, a tudi mladi talenti kot so Taylor Hall, Ryan Nugent-Hopkins in Nail Jakupov niso zagotovilo za preporod kluba, ki je daleč od zlatih 80. let, ko so bili najboljše moštvo na svetu.