Anže Kopitar je poskušal s sedmimi streli, trije so zleteli v okvir vrat, a je bil Antti Raanta nepremagljiv. Foto: Reuters
Chicago Blackhawks - Jonathan Toews in Antti Raanta
Chicago je brez dvoma najboljše moštvo koledarskega leta 2013, saj so v velikem slogu osvojili Stanleyjev pokal, hkrati pa bodo novo leto dočakali na 1. mestu Lige NHL, ki se preveša v drugo polovico rednega dela sezone. Foto: Reuters

Dvoboj zadnjih dveh prvakov je tako še drugič letos pripadel Blackhawksom (prvič s 3:1), ki so Kingse spomladi premagali v finalu Zahoda s 4:1 v zmagah. Kralji so doživeli tretji zaporedni poraz, kar je najdaljši črni niz po januarju letos. Za konec leta zdaj Anžeta Kopitarja in druščino na silvestrsko noč čaka še gostovanje v Dallasu.

Glavna igralca na papirju 3. vratarja
"V zadnjih treh minutah je bilo nekajkrat, ko sem pomislil: O moj Bog, to je tako kot zadnjič, ko smo igrali in so me premagali v zadnjih minutah,"
je po 26 obrambah in prvi nedotaknjeni mreži razlagal 24-letni finski vratar, ki je prvo sezono v Severni Ameriki začel kot na papirju 3. vratar Chicaga. 15. decembra mu je "shutout" v zadnjih minutah pokvaril Alec Martinez. Zdaj Raanta piše podobno zgodbo kot na drugi strani Martin Jones, prav tako uradno tretji vratar, ki je odlično opravil svoje delo in ukrotil 29 od 30 strelov Blackhawksov.

Brown zapravil kazenski strel
Edini gol v United Centru je padel že v 8. minuti, ko so gostitelji kaznovali serijo napak Kraljev. Ti bi lahko večkrat izbili plošček, ki ga je na koncu iz bližine silovito v mrežo poslal 21-letni Brandon Saad (14+16/42 tekmah), za katerega številni menijo, da je mesto v olimpijski reprezentanci ZDA.

Najlepšo priložnost za izenačenje Kraljev je imel kapetan Dustin Brown. Po solističnem prodoru v 27. minuti je prišel do kazenskega strela, ki ga je zbrani Raanta ubranil in omogočil Chicagu, da je na lestvici znova prehitel Anaheim. V zadnji tretjini so gostom pošle moči, tako da se je ofenziva začela šele ob koncu, ko je imel Kopitar najbolj zrelo priložnost za podaljšek.

Rdeča krila s porazom v "Big House"
Od preostalih tekem velja izpostaviti Nashville - Detroit, saj so Rdeča krila po treh tednih dočakala vrnitev 1. vratarja Jimmyja Howarda (domnevno tudi 3. vratarja ZDA v Sočiju), kljub temu pa izgubila s 6:4. Vseeno bo ravno Howard v vratih za Zimsko klasiko 2014, ki Detroit na novega leta dan čaka v "Big House" v Ann Arbour, Michigan, kjer se bodo pred 110 tisoč navijači na prostem pomerili s Torontom.