Pascal Morency je dosegel edini zadetek za Olimpijo ob prednosti dveh igralcev več. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Luciano Aquino
Luciano Aquino je z dvema zadetkoma nagnil tehtnico na stran Dornbirna. Foto: MMC RTV SLO

Hokejisti bodo redni del zaključili v ekspresnem ritmu. Do nedelje bodo odigrali še zadnje tri dvoboje, ki bodo dali zadnja dva potnika v končnico.
Sila je imel ogromno dela
Zmaji še nikoli v Ligi Ebel niso zmagali v Dornbirnu. Varovanci Iva Jana so bili zelo oslabljeni. Pred koncem prestopnega roka so klub zapustili Jerry Kuhn, Nick Ross, Andrej Hebar in Gal Koren. Rok Leber je odsedel še zadnjo tekmo suspenza, prav tako pa sta dvoboj izpustila bolna Aleš Mušič ter Miha Pesjak. Po pretečeni kazni se je vrnil Pascal Morency. V vratih je bil Aleš Sila (zbral je 31 obramb), prvič v karieri pa je bil v kadru članske tekme razširjenega avstrijskega prvenstva Tomaž Trelc.

Aquino kronal premoč
Gostitelji so premoč kronali sredi prve tretjine, zadel je ostrostrelec Luciano Aquino, potem ko je Dornbirn zapravil dve prednosti igralca več. Razmerje v strelih na vrata v uvodni tretjini je bilo 11:4.
Morency zadel ob prednosti dveh igralcev več
Nekdanji zmaj Chris D'Alvise je v 22. minuti povišal vodstvo domačih ob "power playu", na kazenski klopi je sedel Kenneth MacAulay. V 26. minuti so imeli Ljubljančani na ledu kar dva igralca več (izključena sta bila Marcel Wolf in Nicolas Petrik), v polno je zadel Pascal Morency. Dornbirn je pet minut pred koncem drugega dela znova pobegnil na dva gola. Sijajni Aquino je zadel ob prednosti igralca več, izključen je bil Žiga Pešut.
Magnan Grenier potrdil zmago
V zadnjem delu ni bilo zadetkov do zadnje minute, ko so Ljubljančani skušali ob kazni Roberta Lembacherja (plošček je izbil med gledalce) še brez vratarja Sile priti do zadetka. Dvakrat so nevarno zapretili, a je bil na mestu odlični vratar Adam Dennis. Olivier Magnan Grenier je skušal zadeti prazno mrežo prek celega igrišča, prvič je meril le 10 cm mimo vrat, drugič pa je izza svojega gola iznajdljivo poslal plošček v mrežo. Razmerje v strelih na vrata je bilo 35:16.
KAC v velikih težavah
Dornbirn se je prebil na drugo mesto in ima lepe možnosti za preboj v končnico, saj je prvak KAC doma izgubil proti Gradcu (3:4).

V sredo Innsbruck v Tivoliju
Naslednji dve tekmi bodo Ljubljančani igrali doma, v sredo proti Innsbrucku in v petek proti Celovcu, v nedeljo pa bodo gostovali še v Gradcu.