Damiel Fleury je bil mož odločitve na srečanju med Francijo in Nemčijo. Foto: Reuters
Damiel Fleury
Takole je Fleury premagal nemočnega Tima Pielmeierja. Foto: Reuters
false
Čehi, ki so v 1. krogu odpravili Ruse (3:0), so se v 2. krogu pošteno namučili z Latvijci. Ti so v 58. minuti povedli z golom Mikelisa Redlihsa (3:2), a je 59 sekund pred koncem izid uspel poravnati Michal Repik. Zmagovalca so odločili kazenski streli, edini ki je zatresel mrežo je bil Lukaš Kašpar. Foto: Reuters

Fleury je plošček poslal nad lovilko nemočnega vratarja Tima Pielmeierja in dosegel prvi zadetek v seriji kazenskih strelov. Nemški kapetan Marcel Goc je imel priložnost, da serijo podaljša, a je njegov strel ubranil Cristobal Huet.

Nemci do preobrata, Francozi do povratka
Tekma se je po rednem delu končala z rezultatom 2:2. Že po slabih štirih minutah je po podaji Jordanna Perreta zadel Damien Raux. Francozi so v prvi tretjini kar štirikrat igrali z igralcem manj, to je naposled na začetku druge tretjine le kaznoval Tobias Rieder (1:1). V zaključku druge tretjine sta padla še dva zadetka. Najprej je Nemcem prek Felixa Schutza uspel preobrat, Francozom pa prek Valentina Claireauxa povratek. Claireaux je po podaji Gregoryja Berona dvignil palico in plošček preusmeril v gol med vratarjevima nogama. Po ogledu posnetka so sodniki gol priznali. V zadnji tretjini sta mreži obmirovali.

"To je bila zelo težka tekma. V obrambi smo igrali zelo čvrsto in imeli smo srečo, da smo zadeli dva gola. Huet je v vratih danes branil izvrstno," je po tekmi dejal Claireaux.