Claude Giroux z 11 goli le za gol zaostaja za prvim golgeterjem Lige NHL Philom Kesselom (Toronto), ki vodi tudi na točkovni strelski lestvici. Foto: EPA
Brad Boyes (Buffalo Sabrse) in Carey Price (Montreal Canadiens)
Brad Boyes je takole ukanil Careyja Pricea in prinesel Sabljam drugo točko. Pri kazenskih strelih sta bila predtem uspešna še Thomas Vanek (BUF) in Max Pacioretty (MTL). Foto: Reuters
Dustin Byfuglien in Ondrej Pavelec (Winnipeg Jets)
Branilec Dustin Byfuglien je k zmagi Jetsov prispeval gol in podajo, vratar Ondrej Pavelec pa 30 obramb. Foto: Reuters

23-letni Giroux, ki je z letošnjo sezono postal prvi center Flyersov, upravičuje visoka pričakovanja v "mestu bratske ljubezni". Z goloma na začetku prvih dveh tretjin je Kanadčan razblinil upe Hurikanov, pri katerih je sicer z dvema goloma ob igralcu manj zablestel Patrick Dwyer. Giroux si z 22 točkami deli 2. mesto na lestvici najučinkovitejših igralcev lige. Anže Kopitar si zdaj z 21 točkami deli 5. mesto.

"Pred tekmo sem mu rekel, da bo dosegel hat-trik. Čutil sem, da je to njegov večer. Kdaj pa kdaj preprosto veš," je legendarni Jaromir Jagr izdal, da je že pred tekmo vedel, da jo bo zaznamoval njegov center. Philadelphia je z novim parom točk prevzela vodstvo tako v Atlantski diviziji kot v Vzhodni konferenci.

Preobrat Buffala v Montrealu
Derek Roy
je v Montrealu v zadnji tretjini poskrbel za vrnitev Buffala, ki je zaostajal z 0:2. Roy je najprej zrežiral gol Jasona Pominvilla, nato pa v 53. minuti izsilil podaljšek, v katerem pa ni bilo zmagovalca. "Loterijo" je odločil gol Brada Boysa. Winnipeg je le prekinil niz petih porazov, potem ko so Jetsi s 5:2 na domačem ledu odpravili Tampo Bay.