Colorado je povedel v seriji proti prvemu nosilcu Zahoda San Joseju z 2:1. Foto: Reuters
Pittsburgh si je povrnil prednost domačega ledu. Foto: Reuters

Edini zadetek je padel v 51. sekundi podaljška, ko je Dan Boyle skušal podati svojemu soigralcu, plošček pa je usmeril proti lastnim vratom in z bekhendom presenetil čuvaja mreže Jevgenija Nabokova. Nenavadni gol so pripisali Ryanu O'Reillyju. Junak tekme je bil Anderson, ki je ustavil vseh 51 strelov Morskih psov. Razmerje v strelih na gol je bilo 51:17.

Pittsburgh je na gostovanju s 4:2 premagal Ottawo in si povrnil prednost domačega ledu. Z enakim izidom je Phoenix slavil v Detroitu, Philadelphia pa je v podaljšku s 3:2 ugnala New Jersey. Chicago je z zmago z 2:0 izenačil serijo proti Nashvillu.

PHILADELPHIA/7 - NEW JERSEY/2
* 3:2 (1:1, 1:1, 0:0)
Giroux 9., Richards 22., Carcillo 64., Rolston 8., 37.
Obrambe: Boucher 17; Brodeur 31

Srečanje je v 4. minuti podaljška odločil "mož za pretepe" Daniel Carcillo, ki je v celotni sezoni zabil le 12 zadetkov. Tokrat je v dobrih sedmih minutah na ledu prispeval še podajo. Vrage je v igri držal Martin Brodeur, ki je zbral 31 obramb. Letalci so v podaljšku "nadstreljali" goste s 6:1.

OTTAWA (5) - PITTSBURGH (4)
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Fisher 22., Cullen 53.; Ponikarovski 2., Malkin 26., Crosby 40., Guerin 45.
Obrambe: Elliott 20; Fleury 20

Branilci naslova so po uvodnem porazu slavili drugič zapored. Jevgenij Malkin je v končnici zadel tretjič, Sidney Crosby pa je prispeval gol in podajo. Kanadski zvezdnik je na treh tekmah zbral že sedem točk.

DETROIT (5) - PHOENIX (4)
2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Filppula 15., Franzen 50.; Lepisto 1., Wolski 40., Pricha 49., Vrbata 52.
Obrambe: Howard 29; Brizgalov 29

Kojoti še naprej presenečajo. Tokrat jim je uspelo zmagati v Detroitu, kljub temu da so že v prvi tretjini ostali brez kapetana Shana Doana. Slavje ima češki priokus, saj sta v razmiku dobrih treh minut zadnje tretjine zadela Petr Prucha in Radim Vrbata. V vratih je z 29 obrambami blestel Ilija Brizgalov.

CHICAGO (2) - NASHVILLE (7)
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Bolland 29., Kane 45.
Obrambe: Niemi 23; Rinne 31

Blachawksi so do zmage prišli z zadetkom Dava Bollanda ob številčni premoči in z golom Patricka Kana po protinapadu tri na ena. Novinec Antti Niemi je po nezanesljivi predstavi na prvi tekmi obranil vseh 23 strelov.

COLORADO (8) - SAN JOSE (1)
* 1:0 (0:0, 0:0, 0:0)
O'Reilly 61.
Obrambe: Anderson 51; Nabokov 16

O premoči San Joseja priča razmerje v strelih na gol, ki je bilo v drugi tretjini 21:3, v zadnji pa 21:4.