John Hughes je bil mož odločitve. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Justin Taylor
Justin Taylor se je izkazal z golom in podajo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jean Philippe Lamoureux
Vratar Jean Philippe Lamoureux je tokrat odlično opravil svojo nalogo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Tilia Olimpija izenačila proti Sapi

Zmaji so tako sploh prvič v letošnji sezoni madžarske prvake premagali doma. Odločitev je padla v drugi minuti podaljška (62.), ko je po obleganju gostujočih vrat Justin Taylor, ki je dosegel prvi gol, plošček podal na drugo vratnico, kjer ga je osamljeni Hughes z diagonalnim strelom poslal v levi zgornji kot sicer odličnega vratarja Adama Munra in poskrbel za "eksplozijo" 4.000 navijačev v Tivoliju. Končno razmerje strelov je bilo 35:27 za domače.

Zmaga ima še dodatno težo zaradi velike oslabljenosti zeleno-belih, ki so igrali brez poškodovanih Žige Panceta, Mateja Hočevarja, Scotta Hothama, Anžeta Ropreta in bolnega Brocka McBrida. Zmaje je še zadnjič vodil Matjaž Sekelj, saj je moral trener Hannu Järvenpää odslužiti še eno tekmo kazni. Že v četrtek v Szekesfehervarju na tretji tekmi bodo vajeti znova v rokah finskega stratega.

Gostje začeli bolje
Sapa je bila v prvi tretjini (0:0) boljši tekmec, o čemer priča tudi razmerje strelov - 12:5. Gostje so zadeli tudi prečko, Lamoureux pa je v 11. minuti dobil dvoboj z Martonom Vašem, ki je kljub igralcu manj sam pridrsal pred ljubljanskega vratarja.

Spretni Ryan zadel z drsalko
Gostje so nato povedli v 26. minuti, ko je zadel Derek Ryan. Osamljeni Ryan je na daljši vratnici le podstavil drsalko, od katere se je plošček po strelu z modre črte odbil za hrbet Lamoureuxa. Takoj v naslednjem napadu se je lepa priložnost ponudila Petru Šachlu, a je streljal naravnost v naročje Munra.

Taylor na pravem mestu
Olimpija je po zadetku prevzela pobudo, nevarne akcije so se vrstile in v 33. minuti je Munro le klonil. Ob prednosti igralca več je Justin Taylor odbiti plošček poslal v mrežo. Zmaji so v tem delu vzpostavili ravnotežje oziroma so bili nevarnejši tekmec (razmerje strelov - 16:11).

Lamoureux ustavil Sofrona
Tudi v zadnji tretjini je bila Olimpija nevarnejša. Madžarske prvake je reševal predvsem odlični Munro. Posebej "vroče" je bilo v zadnjih dveh minutah. Najprej je izjemno priložnost zapravil Hughes, nato pa je Istvan Sofron po izgubljenem ploščku sam pridrsal pred Lamoureuxa, ki pa je 48 sekund pred koncem ubranil njegov strel. Zmaji so v tem delu nadstreljali goste z 10:5.

ČETRTFINALE, druge tekme:
TILIA OLIMPIJA - SAPA FEHERVAR 1:1
* 2:1 (0:0, 1:1, 0:0)
4.000; Taylor 33., Hughes 62.; Ryan 26.

DUNAJ - LINZ 1:1
* 2:3 (1:1, 0:0, 1:1)
6.400; Fortier 4., 45.; Hisey 11., Baumgartner 54., Grabher Meier 64.
ORLI ZNOJMO - MEDVEŠČAK 0:2
2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Planek 39., Podešva 44.; Truhno 15., Banham 16., Prpić 24., Zanoški 38., Day 44.
KAC CELOVEC - SALZBURG 1:1
* 5:4 (2:1, 2:2, 0:1)
3.621; Reichel 11., S. Geier 20., Siklenka 27., Scofield 35., Herburger 64.; Raffl 20., Earl 25., Aubin 34., Kristler 53.
* - v podaljšku

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na 4 zmage.

Tretje tekme bodo v četrtek, četrte pa v nedeljo. Če bo potrebno, so preostali termini 28. 2., 1. 3. in 4. 3.