Morski psi so napolnili mrežo zmajev, v torek pa se bosta moštvi srečali še v Tivoliju. Foto: www.alesfevzer.com
Andrej Hebar

Morski psi so se veselili prve zmage po 13. novembru, nato so nanizali kar devet zaporednih porazov. Pred 1.200 gledalci so imeli precej več strelov (43:27).
Manjkal tudi Tavželj
Trener Fabian Dahlem poleg Mateja Hočevarja, Tomaža Trelca ni mogel računati še na Andreja Tavžlja. Gostujoči kapetan jo je skupil ob koncu prve tretjine nedeljskega dvoboja v Celovcu.

Schuller zadel ob "power playu"
Gostitelji so povedli v 7. minuti, ko je na kazenski klopi sedel Nik Pem. David Schuller je izkoristil prednost igralca več. Olivier Roy je imel veliko delo že v uvodnih 20 minutah (streli na vrata 18:6).

Hebar dosegel edini gol za zeleno-bele
Na začetku druge tretjine je Andreas Valdix povišal na 2:0, ko so imeli morski psi na ledu celo igralca manj. Po golu v pretekli sezoni najboljšega strelca ljubljanske zasedbe Hunterja Bishopa sredi drugega dela je bila tekma praktično že odločena. Olimpija je uspela znižati v 33. minuti, po podaji Maksa Selana je bil natančen Andrej Hebar. Ljubljančanom ni uspelo končati druge tretjine z dvema goloma zaostanka, saj je še en nekdanji zmaj Jeff Ulmer v 38. minuti unovčil podajo Johna Lammersa za 4:1.

Polom v zadnji tretjini
V 47. minuti si je klop zeleno-belih privoščila veliko napako, na ledeni ploskvi je bilo preveč igralcev. Ob "power playu" je bil natančen Tyler Spurgeon. Izključitve na ljubljanski strani so se vrstile. Ko je na kazenski klopi sedel Luka Kalan, je na 6:1 povišal Derek Hahn. V 53. minuti je Innsbruck drugič na srečanju zadel z igralcem manj! Znova je bil natančen razigrani Bishop. Končni izid je postavil Fabio Schramm dve minuti pred koncem.

Olimpija bo v nedeljo serijo gostovanj končala v Dornbirnu, kjer ni še nikoli zmagala.