David Rodman je dosegel tri zadetke že v uvodne pol ure tekme v Podmežakli. Foto: www.alesfevzer.com

Obe najboljši slovenski ekipi se pripravljata na končnico Alpske lige. Zmaji so si že zagotovili četrtfinale, železarje pa čaka kvalifikacijski obračun za četrtfinale z Vipitenom naslednji teden.

Menjava vratarja pri Kranjčanih ni pomagala
V Podmežakli so izbranci Marcela Rodmana že v prvi tretjini zadeli petkrat. Po 20 minutah je vratarja Kristjana Šenka zamenjal Uroš Plavc. Dvakrat je bil natančen David Rodman, ki je v 25. minuti povišal že na 6:0. Častni gol za Kranjčane je dosegel Urban Ban v 31. minuti, ko je ukanil Urbana Avsenika. V zadnji tretjini so Jeseničani dosegli kar sedem zadetkov in si lahko že v četrtek v Kranju zagotovijo finale.

Slavija nemočna v Tivoliju
V Tivoliju so zmaji povedli že v 45. sekundi, ko je Gregor Koblar matiral Jureta Pavliča. Nik Grahut je v 6. minuti povišal na 2:0. V drugi tretjini sta zadela Aleš Kranjc in Grahut, končni izid pa je že v 13. sekundi zadnje tretjine postavil Miha Zajc. Tilnu Spreitzerju je uspelo mrežo ohraniti nedotaknjeno. Druga tekma bo v petek ob 19.15 v Zalogu.

Finalna serija se bo začela po koncu Alpske lige. Če bosta oba slovenska kluba izpadla pred finalom, bo to serija na tri zmage. Če bo slovenska ekipa zaigrala v finalu Alpske lige, pa bo finalna serija DP-ja odigrana na dve zmagi tik pred začetkom svetovnega prvenstva divizije I v Astani.