Urban Sodja je dosegel štiri gole.

Jeseničani so popolnoma nadigrali mlado mariborsko zasedbo, ki je imela v Kranju le 14 igralcev. Štirikrat se je med strelce vpisal Urban Sodja, trikrat pa Mirko Đumić. Mariborski vratar Dimitirje Matić je že v uvodni tretjini klonil šestkrat, nato je vstopil Tine Popovič in v drugi tretjini prejel osem golov. Za zadnjih 20 minut se je vrnil Matić in znova je iz mreže pobral šest ploščkov.

Na prvi tekmi so Založani zmago dokončno potrdili šele v zadnji minuti, ko so Celjani iz vrat pri zaostanku 2:3 potegnili vratarja Bojana Vasića. Nik Truden je zatresel prazno mrežo, nato pa je bil sekundo pred koncem natančen še Luka Pretnar.

V četrtek bo na sporedu tretji četrtfinale, ob 19.00 bo tekma med -jem Olimpijo in mladimi Jesenicami. Gostitelji Kranjčani pa so pri žrebu dobili prosto mesto v polfinalu.

Na turnirju igra sedem ekip, naslov brani Olimpija. V lanskem finalu so Ljubljančani z 2:1 premagali večne tekmece z Jesenic.