Tadej Čimžar je z 10 goli po sedmih krogih prvi golgeter Alpske lige, zadetkom pa je dodal še 3 podaje. Foto: www.alesfevzer.com

Železarji so dobro začeli in po zadetkih Tadeja Čimžarja na koncu 1. tretjine in Urbana Sodje na začetku 2. tretjine vodili z 2:0. Avstrijci so se približali, ko so z igralcem več sredi tekme znižali in napovedali zanimivo končnico.

V zadnji tretjini je bilo dolgo tesno, potem pa so Jeseničani sedem minut pred koncem izkoristili igralca več z golom Tadeja Čimžarja. Za piko na i je poskrbel Nik Pem, in sicer v zadnji minuti, ko so gostje potegnili vratarja iz vrat. Razmerje strelov je sicer bilo kar 49:24 v korist Gorenjcev.

V naslednjem tednu bodo slovenski prvaki igrali dve tekmi, 11. oktobra gredo na gostovanje k Rittnu, dva dni pozneje pa bodo doma gostili Fasso. S tremi točkami so Jesenice ujele Olimpijo pri 15 točkah, slovenska predstavnika v Alpski ligi zdaj zasedata 4. in 5. mesto.