Gal Koren je v sijajni formi, v soboto je kar trikrat zatresel mrežo Rittna v Tivoliju. Foto: www.alesfevzer.com

Po dveh uvodnih porazih v Italiji (Brunico in Gardena) trener Jure Vnuk ni bil zadovoljen, a je poudaril, da je precej vplival tudi neugoden razpored, saj so odigrali po dve tekmi ob koncih tedna. Prejšnji teden so Ljubljančani nanizali tri zaporedne zmage v Tivoliju (Milano 6:0, Zell am See 2:1 in Ritten 5:1), dobro formo pa so potrdili tudi v Cortini.

V prvi tretjini sta mreži mirovali. V 22. minuti je Nicholas Trecapelli ukanil Žana Usa. Po pol ure igre je Janez Orehek podal do Aleša Kranjca, ki je izenačil. V zadnji tretjini so zmaji blesteli. Gal Koren je v 48. minuti zadel po podaji kapetana Aleša Mušiča. Koren je bil nato natančen še v 54. minuti. Končni izid je ob številčni prednosti postavil branilec Kristijan Čepon v 57. minuti, med podajalci pa je bil tudi sijajni Koren.

Naslednja tekma čaka Olimpijo 14. oktobra, ko bo v dvorani Tivoli gostoval Bregenzerwald.