Anže Ropret
Andy Chiodo
Andy Chiodo, ki je lani blestel v vratih Olimpije, ni mogel preprečiti poraza Innsbrucka. Foto: www.alesfevzer.com

Minilo je že skoraj tri mesece od zadnje zmage Ljubljančanov na gostovanju v Ligi Ebel (1:2 po podaljšku v Gradcu 2. oktobra), tokrat pa so si oslabljeni zeleno-beli zaslužili ne samo dve točki, ampak vse tri, saj so bili skozi celotno tekmo boljši. Razmerje v strelih na vrata je bilo 26:32.
Na Moravskem je poškodbo, zaradi katere bo odsoten mesec dni, staknil Fabian Scholz. Manjkali so tudi Nik Pem, Boštjan Groznik in Aljaž Uduč.

Koren natančen z modre črte
Zmaji so povedli v 10. minuti, ko je Gal Koren presenetil vratarja Andyja Chioda z močnim strelom z modre črte, plošček mu je poslal med nogama v mrežo.

Ropret povišal na 0:2
V 23. minuti je Nardo Nagtzaam prodrl po levi strani in podal pred vrata, kjer je Anže Ropret le še podstavil palico, Chiodo je bil nemočen (0:2). Gostitelji so bili razglašeni. V 34. minuti je po protinapadu Aleš Mušič že ukanil Chioda, a je prečka rešila domače. V 38. minuti je imel lepo priložnost še Sebastjan Hadžič, a je ni unovčil. Na drugi strani je padel gol za gostitelje po sporni situaciji, ko je domači napadalec pred golom z visoko palico zrušil Andreja Tavžlja, mu razbil arkado, vse skupaj pa se je končalo z golom Davida Liffitona za 1:2.

Mössmer izsilil podaljšek
V 57. sekundi zadnje tretjine se je požrtvovalno pred golom nastavil Kalan, blokiral strel, a se je plošček odbil do Patricka Mössmerja, ki je z desne strani brez težav zatresel mrežo in izenačil na 2:2. Navijači so pričakovali popoln napad, a je Olimpija povsem prevzela vajeti, bila boljša, tudi ob dveh igralcih več na ledu pa se Chiodo v 54. minuti ni dal.

V podaljšku mreži mirovali
V podaljšku je bila igra brez prekinitev. V 64. minuti je Mušič znova sam pridrsal pred Chioda, ki je bil znova na pravem mestu. V 65. minuti ga je Nagtzaam že matiral, a se je plošček od vratnice odbil.

Roy obranil vse tri kazenske strele
Odločali so kazenski streli. V drugi seriji je odločil Kalan, ki je spretno poslal plošček med nogama Chioda v mrežo. V prvi seriji je vratar Innsbrucka obranil strel Nagtzaama, v tretji seriji pa je specialist za kazenske strele Jure Sotlar meril prek vrat. Pri gostiteljih so poskušali John Lammers, Tyler Spurgeon in Andreas Valdix, vse tri strele je obral odlični Olivier Roy.
"Odigrali smo zelo disciplinirano, nismo imeli niti ene kazni. Zmago smo si zaslužili že po 60 minutah. Lepa zmaga. Take predstave moramo prikazati na tekmah drugega dela in tudi v sredo proti Linzu," je poudaril Kalan.

Linz v sredo v Tivoliju
Ta teden sta na sporedu še dve domači tekmi. V sredo v Tivoli prihaja Linz, v petek pa še Fehervar.