Andy Chiodo je zbral 32 obramb in bil zelo zaslužen za zmago Celovčanov. Foto: Reuters

V prvi tretjini je potekala prava taktična bitka, obe ekipi sta igrali zelo disciplinirano v obrambi, boljši pa je bil Linz (streli 18:8).
V 24. minuti je moral na kazensko klop Curtis Murphy, Linz pa je kljub igralcu manj povedel. V 26. minuti je Philipp Lukas ušel v protinapad, Markus Pirmann ga ni mogel zaustaviti in kapetan črnih kril je plošček ob bližnji vratnici poslal v mrežo. Po pol ure je na 2:0 povišal Rob Hisey, podal je Franklin MacDonald. V 36. minuti je KAC ujel priključek, Tyler Scofield je z natančnim strelom matiral Alexa Westlunda.

Celovčani so dobili zalet, v 46. minuti je izid izenačil Johannes Kirisits ob prednosti igralca več. Dve minuti pred koncem je razigrani Kirisits z močnim strelom z modre črte odločil tekmo po podaji Thomasa Kocha, Westlund ni najbolje posredoval.

Finale, prva tekma:
LINZ - KAC CELOVEC 0:1
2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Lukas 26., Hisey 30.; Scofield 36., Kirisits 46., 58.

Izid v zmagah je v odebeljenem tisku; igrajo na 4 zmage. Druga tekma bo v nedeljo v Celovcu, tretja pa v torek v Linzu.