Izbranci Jureta Vnuka so uspešno sklenili naporen konec tedna, potem ko je bil v soboto Lustenau boljši s 3:0. Na lestvici so se prebili na tretje mesto in izbrancem Nika Zupančiča so se pred 1.150 gledalci oddolžili za grenak poraz v Tivoliju pred dvema tednoma (1:4).

Zmaji prevladovali v uvodnih dveh tretjinah
Ljubljančani so povedli v 17. minuti, ko je po podaji v gneči pred vrati Žana Jezovška zadel Gregor Koblar. V 33. minuti je razigrani Jezovšek povišal na 0:2. Po 40 minutah je bilo razmerje v strelih na vrata 9:31, Olimpija je popolnoma prevladovala in prednost bi lahko bila še precej višja.

Feldkirch izenačil, a zadnjo besedo je imel Koblar
V zadnji tretjini so gostitelji pritisnili. V 44. minuti je znižal slovenski branilec Matic Jančar. Ko je na kazenski klopi zaradi prevelikega števila igralcev na ledu sedel Nejc Brus, je najboljši strelec Alpske lige Robin Soudek izenačil na 2:2. Tri minute in pol sta Jezovšek in Koblar zrežirala novo vodstvo po protinapadu Ljubljančanov. V zadnji minuti je Zupančič vratarja Patricka Kühneja potegnil iz vrat, Koblar pa je pet sekund pred koncem zatresel prazno mrežo in se veselil hat-tricka. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 24:46.

"Po sobotnem porazu smo se dobro pripravili. Napadli smo od prve minute. Povedli smo z 2:0, čeprav bi morali voditi še s precej višjo prednostjo. Prekinili smo niz štirih porazov, kar je zelo pomembno pred derbijem z Jesenicami," je pojasnil junak tekme Koblar.

Jeseničani v soboto gostujejo v Kitzbühelu, v nedeljo pa ob 17.30 pa bo v Tivoliju na sporedu večni derbi. Železarji so se prebudili na zadnjih treh tekmah in bodo lovili prvo zmago nad večnimi tekmeci v letošnji sezoni.