Hokej
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.4 od 14 glasov Ocenite to novico!
Jonathan Quick je v drugi tretjini obranil kazenski strel Brandona Sutterja. Foto: Reuters

Kopitar niza točke, Kralji poraze

Los Angeles izgubil tretjič zapored
15. november 2017 ob 08:30
Los Angeles - MMC RTV SLO

Hokejisti Los Angelesa so po zadetku Anžeta Kopitarja v tretji minuti in 14 sekundi proti Vancouvru vodili že z 2:0, a do konca tekme niso več našli poti mimo vratarja Andersa Nilssona. Vancouver je v Staples Centru zmagal s 3:2.

Za priključek je v 26. minuti zadel Henrik Sedin, natanko na polovici dvoboja pa je izid izenačil Bo Horvat. Srečanje je v 45. minuti ob igralcu več na ledu odločil Sven Baertschi. To je tretji zaporedni poraz Kraljev, ki še vedno vodijo v pacifiški diviziji.

Los Angeles je povedel v 23. sekundi z zadetkom Tannerja Pearsona. Kopitar je gol dosegel ob igralcu več na ledu in tako svoj točkovni niz podaljšal na devet tekem. To je njegov najboljši dosežek v 12-letni karieri v Ligi NHL. Skupno je na 18 tekmah vknjižil že 22 točk.

Nilsson je po slabem začetku ustavil 30 strelov, na drugi strani pa je Jonathan Quick zbral 24 obramb.

Vancouver je na prejšnjih šestih obračunih od 21 priložnosti z igralcem več izkoristil dve. Tolikokrat je bil uspešen tudi proti Kraljem, ki so v tekmo vstopili kot najboljša ekipa pri branjenju teh situacij.

LOS ANGELES - VANCOUVER 2:3
Pearson 1., Kopitar 4.; H. Sedin 26., Horvat 31., Baertschi 45.

# 15.11.2017 ob 09:18
Ti nimaš pojma o hokeju. V NHLu so vloge točno določene in za pretepe skrbijo enforcerji. Kapetan Kopi, ki je povrhu še najboljši strelec ekipe... ja, nasprotniki bi zagotovo radi videli, da bi sprovocirali ključnega igralca, ga onesposobili in še lažje zmagali.
friks
# 15.11.2017 ob 10:28
fikafika

pa ne moreš to primerjat z nogometom. Lahko se en Messi napihuje, ker je vsak udarec (že poskus) rdeči karton in se to skoraj nikoli ne zgodi. Mal se odrivajo v smislu drž me, da ga nam.

V NHL je pa pretep dovoljen in če se vržeš ven proti napačnemu te spetardira da vidiš zvezde, potem gresta pa oba odsedet enako kazen. Da bi se s tem ukvarjal najboljši igralec ekipe je popolna neumnost. Ravno nasprotno. Taki igralci so imeli včasih bodyguarde, ki so šli v akcijo, ko jih je kdo izzival.
vapor22
# 15.11.2017 ob 11:46
Klasično, se vidi da se gre in se je šlo Kopitarju vedno za individualno statistiko, nikoli se ni podrrdil ekipi. Žalost prvak bo pa zagotovo LVGK

jao jao, kaj pa eni znajo napisati. JurgenKnaus sem prepričan, da nisi niti od blizu videl ene tekme Kingsov. Kopitar je vse drugo kot zbiralec točk. Tako nesebičen je, da nas tiste ki ga redno spremljamo včasih malo tudi moti zakaj ne izvede kakšne samostojna akcije več. Tukaj sva si z fikofiko zelo podobnega mnenja, čeravno se danes ne strinjam z njegovim komentarjem glede pretepov, čeprav vem da ni mislim tako dobesedno. Vseeno se tudi sam pridružujem mnenju da je prav da se Kopi osredotoča na svoje delo in se ne pusti provocirati.
alberta
# 15.11.2017 ob 08:58
Hockey hall of fame je pretekli vikend dobil sedem novih članov, med njimi NHL igralci Teemmu Selanne , Paul Kariya , Dave Andreychuk in Mark Recchi.
To za vas ni omembe vredno!
Upam, da se stvari na zahodu počasi spravljajo na pravo mesto. Odstopata le St. LOuis in LA, ostali pa so lahko po nekaj tekmah hitro skupaj .
Oilers in Kings so včeraj zamenjali dva igralca. V LA odhaja Jokinnen, v Edmonton pa prihaja Cammalleri, veterana približno enake starosti in približno enakih plač (1M), vendar se Jokinnen v EDM ni znašel (1točka v 17 tekmah), Mike pa je v LA-ju dosegel 7 točk v 15 tekmah, računajo, da bo v tudi tukaj dal podoben prispevek ( upajo na 30+ točk v sezoni ).
zapotocan
# 15.11.2017 ob 10:30
Jurgen

Mislim da si ga zamesal z enim drugim sportnikom preko luze.
Neymar_
# 15.11.2017 ob 14:52
Ko vidim, da ravno teče debata o tem kdo se tepe in kdo bi se moral tepst, si nimam kaj da ne bi omenil latvijskega orjaka Raitisa Ivanansa, ki je vedno kril hrbet Kopitarju. Po ledu je dobesedno lovil nasprotne igralce. Z njim res ni bilo “češenj zobat”. Podobno kot Groznik pri ljubljanski Olimpiji, ko je v igro prihajal le zaradi tega, da naredi red (v časih, ko so bili med najboljšimi ekipami v ligi EBEL). Kopitar je tihi vodja, kapetan, vzgled vsem igralcem z obnašanjem na in izven ledu. Verjamem in prepričan sem, da v garderobi zna povzdigniti glas, je tudi že izjemno izkušen, saj je v ligi že 11 ali 12 leo (govorim na pamet). Pri njemu bolj pričakujem, da “potegne ekipo” s kakšno dobro solo akcijo in pa z nasveti. Navsezadnje je dvakrat prišel, do “Staneta” in ve kako se stvarem streže. Tudi ne pusti se kar tako sprovocirati nasprotnim igralcem, za razliko od velike večine igralcev v NHL. Uživa veliko spoštovanje igralcev, trenerjev in GMjem širom celotne lige.
kasilnca

Phila ima zgleda pretepaške kapetane že od Lindrosa dalje:) Sicer pa Kopitar vsekakor ni zato na igrišču, da se tepe.
mojir
# 15.11.2017 ob 12:28
No, sedaj bo pa potrebno ta negativni niz prekiniti, to je že tretji domači poraz zapored, kar ni v redu za psiho. Anže nadaljuje odlično, ampak sedaj bo potrebno narediti niz zmag, da prehitro ne zapravijo bonusa točk iz začetka sezone.
alberta
# 15.11.2017 ob 10:38
@friks, odlično napisano, se strinjam 100% ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
GupeM
# 15.11.2017 ob 08:48
Sicer so v zadnjem času res imeli nekaj porazov, so pa zaenkrat še vedno visoko na lestvici (delijo si tretje mesto). Zaenkrat me (še) ne skrbi, bojo pa seveda morali kmalu narediti kakšen (mali) niz zmag.
hellraiser
# 15.11.2017 ob 08:36
komentar sploh ni potreben-ponavlja se zgodba zadnjih 2 sezon ko niso znali zadrzati vodstva in na koncu zgubili tekmo.
kopiju pa cestitke za gol!!
kasilnca
# 15.11.2017 ob 09:34
Škoda Martinezove "smrtne" prilike. No, kralji so si sami krivi za poraz. Na koncu pač ne moreš "posilit" za celo tekmo nazaj.
Kopi nima potrebe po fajtih. Prvič je kapetan, drugič pa ker nima te vloge v ekipi. Se pa najdejo tudi kapetani, ki so se radi tepli. Spomnim se Mike Richardsa, ko je bil kapetan Phile... Sploh ko so igrali proti Pingvinčkom. Mogoče pa se Kopi ne loti, ker bi padali kot pšenica.
Livestrong1386
# 15.11.2017 ob 09:35
pa še vedno so prvi
fikafika
# 15.11.2017 ob 10:13
@qwatebriga

Res nimam pojma o hokeju :). Ga mam pa nekaj o športu, s katerim sem se dolgo ukvarjal. Vedno poudarjam, da je Kopi Messi hokeja! Ampak pri Messiju mi je poleg ostalega všeč, ko se postavi zase ali za soigralca tudi na bolj energičen, temperamenten način!

Pa menda ne misliš, da si želim, da bi se Kopi vse povprek pretepal!? Ne, si pa želim kdaj pa kdaj nekoliko več temperamenta in odločnosti, ki jo pri njem pač pogrešam! Hokej je pač tak šport, pri katerem so moč, agresivnost in temperament sestavni del igre. In to pri Kopiju pač (večkrat) pogrešam. Izjemno pa ga cenim kot inteligentnega človeka in odličnega igralca! A če ga cenim in navijam zanj ne pomeni, da na njegov račun ne smem izreči nobene kritike! Pač moje mnenje, do katerega najbrž imam pravico in s katerim se marsikdo ne bo strinjal. Prav. A so tudi taki, ki se.
fikafika
# 15.11.2017 ob 14:02
@vapor22

Hvala ker si razumel moj komentar, ki ga večina občasnih opazovalcev in bralcev tega foruma ni. Ko sem zapisal poved o Andreoffu sem dodal smeška :), kar pomeni, da je poved smešna, ironična. In v tem kontekstu sem v nadaljevanju morebiti res malo nespretno zapisal Kopi-jevo kapetansko vlogo, ki pa kajpak ni ta, da bi se pretepal. He, he, res smešno, kako je enostavno eno poved možno vzeti iz konteksta in jo potem samostojno obravnavati in pribiti na križ! Smeško :)
JurgenKnaus
# 15.11.2017 ob 10:18
fikafika
# 15.11.2017 ob 09:07
Ja, nič, bo treba 'drgnit' celo tekmo in ne igrati le v etapah. S mi zdi, da so se danes po hitrem vodstvu popolnoma uspavali in v mislih že vknjižili dve točki. Zudili so se šele, ko so Canucksi izenačili, ampak žal je bilo pozno, da se vrnejo v pravi ritem. Tak pristop ni dober in upam, da jih Stevens vzame malo v roke!

Vsaka čast pa Andreoffu, ki se na vsaki tekmi stepe! :) On bi moral kapetan za razliko od Kopija, ki k vsakemu fajtu pristopi le kozmetično. Res si želim, da bi videl Kopija, ko bi se kdaj sfajtal za ekipo in jo na tak način kot pravi kapetan (po Čurličevem :)) ) potegnil za sabo.