Hokejisti San Joseja so si odločilno prednost nabrali v zadnji minuti prve tretjine. Foto: Reuters
Alexander Steen
Alexander Steen je takole dosegel svoj peti zadetek v končnici Lige NHL. Foto: Reuters
Paul Stastny
Paul Stastny je dvakrat matiral Iljo Brizgalova. Foto: Reuters
Kingsi končnico začeli s porazom

Gostitelje je že v 4. minuti v vodstvo povedel Joe Thornton. Odločilna je bila zadnja minuta uvodne tretjine, ko so Morski psi ugriznili dvakrat (Tomaš Hertl, Patrick Marleau) in tekma je bila praktično odločena. Los Angeles je vse svoje zadetke dosegel v zadnji tretjini, potem ko je bilo že 5:0. Anže Kopitar je podal za prvi gol Los Angelesa.

Devet naletov Anžeta Kopitarja
Tekmo je zaznamovalo ogromno število naletov, skupaj kar 111! V tej prvini so bili nekoliko močnejši Kralji (69:52). Prednjačil je predvsem Kopitar, ki jih je zbral kar devet, s čimer je popravil osebni rekord. Slovenski reprezentant je bil izjemno aktiven tudi v napadu, saj je sporžil sedem strelov, šest jih je letelo v okvir vrat.

Sutter: Prej bi lahko zamenjal vratarja
"Delali smo precej napak. Nisem dovolj dobro pripravil svojih fantov, da bi bili že na samem začetku tekme pripravljeni na to vzdušje. Ni kaj, dobra šola za nadaljevanje serije," je bil kratek trener Los Angelesa Darryl Sutter, ki je še dodal, da bi se lahko prej odločil za menjavo v vratih. Jonathana Quicka je zamenjal po dveh tretjinah, po tekmi pa je razmišljal, da bi se za to lahko odločil že po uvodni tretjini.

Tekma v St. Louisu trajala 100 minut
Najdaljša tekma je bila v St. Louisu, kjer so gostitelji s 4:3 premagali Chicago. Alexander Steen je odločil v 101. minuti. V prvi akciji tretjega podaljška si je izmenjal kratke podaje s Stevom Ottom in Davidom Backsom ter premagal Coreyja Crawforda. S tem je končal najdaljšo tekmo v klubski zgodovini.

Steen izbran za igralca tekme
"Končnico smo seveda želeli začeti z zmago, kar nam je uspelo. Tekma je trajala predolgo, saj bo kmalu na sporedu druga tekma. Vesel sem, zdaj pa kratek počitek," je bil zadovoljen 30-letni Steen, ki je bil izbran za igralca tekme. Druga tekma bo na sporedu v soboto.

V Denverju Stastny junak preobrata
Podaljšek je bil tudi v Denverju, kjer je domači Colorado premagal Minnesoto s 5:4. Wild je pred začetkom zadnje tretjine vodil še s 4:2, a ostal brez zmage. Najprej je znižal Jamie McGinn, le 14 sekund pred koncem rednega dela pa je izenačil Paul Stastny. Ta je tudi dokončal preobrat, saj je bil natančen še v 68. minuti.

Prva zmaga tudi za Rangerse
Na vzhodu so New York Rangersi odpravili Philadelphio s 4:1. Tekma je bila izenačena do sredine zadnje tretjine, ko so gostitelji zabili trikrat zapored.