Telemach Olimpija se po četrtkovi zmagi (2:8) tokrat ni proslavila in je s porazom 1:4 razočarala 1.700 navijačev. Edini zadetek je dosegel Miha Verlič. Foto: Aleš Fevžer
Olimpija si je s porazom skoraj zaprla vrata končnice

Telemach Olimpija si je tako na zadnji tekmi pred olimpijskim premorom - tekmovanje v Ligi Ebel se bo nadaljevalo 24. februarja - precej zaprla vrata do uvrstitve v končnico, a možnosti na preostalih štirih tekmah še vedno ima. Edini zadetek za zmaje je dosegel Miha Verlič, ko je znižal na 1:2.

Slaba Olimpijina igra ob premoči
V prvi tretjini je bila Olimpija nevarnejša (16:11 v strelih), toda igra ob številčni premoči je bila anemična. V 14. minuti so imeli Ljubljančani celo prednost dveh igralcev več, a tega niso znali unovčiti, izkazal se je tudi vratar Zoltan Hetenyi. To se je maščevalo v 18. minuti, ko je po veliki napaki Gala Korena plošček dobil Andras Benk in bil z igralcem manj natančen z modre črte. Tudi drugi madžarski gol (uspešen je bil Andrew Sarauer) je bila napaka domače obrambe, Matej Hočevar je izgubil plošćek ob izhodu iz obrambne tretjine. Sredi tekme pa je upanje, da se bo zgodil preobrat, vzbudil zadetek Verliča z desnega krila po sijajni podaji Nicholasa Rossa.

Banham odločil tekmo
Ob koncu druge tretjine je Csaba Kovacs sam krenil proti Kuhnu, vendar ni zadel. V zadnji tretjini je Sapa Fehervar, ki je imela na tribunah glasno skupino navijačev, z zadetkom Kovacsa povedla s 3:1. Frank Banham, podajalec pri zadetku Kovacsa, je osem minut pred koncem neuspešno poskušal Kuhna premagati z atraktivnim obratom, nekdanji napadalec Olimpije pa je bil po podaji Kovacsa uspešen v 55. minuti, kar je odločilo tekmo.