Anže Kopitar je zbral 31 točk v letošnji sezoni. Foto: AP

Dve podaji je zbral tudi Drew Doughty, dva gola pa Quinton Byfield za tretjo zmago kraljev na zadnjih štirih tekmah. Kralji so z 19 zmagami pri 42 točkah na šestem mestu v zahodni konferenci, a od ekip pred njimi imajo najmanj dve odigrani tekmi manj, tako da bi lahko bili celo na drugem mestu.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Cam Talbot je v vratih Los Angelesa zbral 29 obramb. Pri Calgaryju, ki je pred tokratnim porazom zmagal trikrat v nizu, je Blake Coleman dosegel dva zadetka.

Kopitar je prvo podajo vknjižil po minuti igre v domači dvorani, ko so kralji povedli po golu Byfielda. Rasmus Andersson je hitro izenačil, preden je Pierre-Luc Dubois Los Angeles znova popeljal v vodstvo.

V začetku druge tretjine je Calgary z golom Colemana spet izenačil, a sta Alex Laferriere in Trevor Moore zadela za 4:2. V zadnji tretjini je Coleman še znižal na 3:4, Byfield pa je minuto pred koncem postavil končni izid dvoboja, pri tem je drugo podajo vpisal Kopitar.

Hrušičan je tako zabeležil 17. in 18. podajo v letošnji sezoni, ob 13 golih pa ima trenutno najboljši točkovni izkupiček (31) med posamezniki v zasedbi kraljev. Prav tako je Kopitar prvi član ekipe, ki je letos presegel mejo 30 točk. Še šestič v karieri je vsaj 30 točk nabral v prvih 30 tekmah nove sezone, tak podvig je uspelo le še petim igralcem v zgodovini kluba. Proti Calgaryju pa je 36-letni hokejski zvezdnik zbral že 56 točk (20 golov, 36 podaj) in je zdaj na tretjem mestu med aktivnimi igralci v ligi v točkah proti temu klubu.