Florida postaja nočna mora za Boston. Foto: Reuters

Boston je po uvodnih 16 minutah vodil že z 2:0, a se je v zadnji tretjini zgodil preobrat. V 44. minuti je na 2:2 izenačil Sam Bennett. Klop Bostona je zahtevala videopregled, češ da je bil vratar Jeremy Swayman nepravilno oviran, toda sodniki so ob ostrih protestih Bruinsov zadetek vseeno priznali.

Slabe štiri minute pozneje je srečanje odločil Aleksander Barkov. Florida je tretjič zapored premagala Boston in je na pragu, da drugo leto zapored izloči Bruinse, ki so igrali brez kapetana in prvega strelca končnice Brada Marchanda.

Brock Boeser in Elias Lindholm sta zadela po dvakrat v uspehu Vancouvra nad Edmontonom. V vratih Canucksov je blestel novinec, 23-letni Latvijec Arturs Šilovs, ki je zaustavil 42 strelov.

Leon Draisaitl, Mattias Ekholm in Evan Bouchard so dosegli vsak po gol in podajo za Oilerse. Prvič v letošnji končnici je brez točke ostal prvi zvezdnik Edmontona Connor McDavid.

Domači vratar Stuart Skinner je ob 15 strelih dovolil štiri gole, preden ga je zamenjal Calvin Pickard, ki je trikrat zaustavil strele nasprotnika.

Vancouver v polfinalu Zahoda vodi z 2:1.