Anže Kopitar je na dveh tekmah nove sezone vpisal tri točke. Foto: AP

Razmerje v strelih je bilo 30:19 za Los Angeles, a vseeno so se veselili gostje, ki so bili zelo učinkoviti. “Nadigrali so nas, a praktično smo zadeli iz vsake priložnosti, ki so jo imeli. Težko je, ko imaš toliko izključitev. Tekmo bomo skušali čim prej pozabiti in gremo dalje. Na srečo že dan kasneje igramo z Anaheimom,“ je povedal gostujoči trener Rod Brind'Amour.

Hurricanesi so v Crypto.com Areni odlično začeli dvoboj. Domačo mrežo je v peti minuti s strelom z razdalje načel Brent Burns. Dve minuti in pol pozneje je ob igralcu več na ledu nespretno ploščico v nevtralni tretjini izgubil Kevin Fiala, kar je kaznoval Sebastian Aho. Odlični Finec jo je ukradel in v protinapadu zadel za 2:0. 14. minuta je tekla, ko je njegov rojak Jesperi Kotkaniemi povsem z leve strani presenetil Pheonixa Copleyja.

Minuto in pol pred koncem uvodne tretjine so gostitelji znižali. Fiala je našel samega Drewa Doughtyja na levi strani, izkušeni branilec pa je z diagonalnim strelom premagal Frederika Andersena. Po treh minutah nadaljevanja je Carolina povišala na 4:1. Tony DeAngelo je poslal natančno podajo Brendanu Lemieuxu, ki je po levi strani sam zadrsal proti vratom in zatresel mrežo nekdanjega moštva.

Dve minuti zatem so Kralji izkoristili številčno premoč na ledu, prvi gol v svoji 18. sezoni v Ligi NHL pa je dosegel Anže Kopitar, ki se je po podaji Adriana Kempeja odlično znašel pred vrati. Toda hitro je Carolina znova zadela ob igralcu manj. Fiala je slabo podal Pierru-Lucu Duboisu, Brady Skjei je prestregel plošček, v protinapadu pa je udarila finska naveza. Aho je podal, za 5:2 pa je bil uspešen Teuvo Teravainen.

V drugi polovici srečanja je Kingsom uspel preobrat, ki ga je v 34. minuti začel Trevor Moore ob novem "powerplayu". Dobrih osem minut pred koncem je na 5:4 znižal Vladislav Gavrikov. Ko je ostalo še 82 sekund in je Copley ravno zapustil vrata, je Los Angeles izpeljal akcijo za izenačenje. Carl Grundström je bil tokrat podajalec, Kopitar pa je bil znova na pravem mestu in je iz bližine plošček pospravil za hrbet Andersena.

V podaljšku sta mreži obmirovali, pri izvajanju kazenskih strelov pa so bili gostje uspešnejši. Za Kralje sta zadela Dubois in Moore, Copleyja pa so premagali Aho, Martin Nečas in Jordan Matinook, ki je odločil v deveti seriji. V tretji je Andersen zaustavil poskus Kopitarja. "Mislim, da ni bila cela tekma slaba. Večino časa smo mi narekovali ritem, vendar naredili nekaj ključnih napak. Dejstvo pa je, da smo prejeli šest golov, na prvi tekmi pet, kar se bo občasno seveda zgodilo, ampak to število prejetih zadetkov moramo vsekakor zmanjšati," je za lakingsinsider.com povedal najboljši slovenski hokejist, ki je v karieri dosegel zdaj že 395 golov.