Stuart Skinner je zaklenil svoja vrata. Foto: Reuters

Pri gostih iz Kanade, ki so vse štiri gole dosegli v zadnji tretjini, sta Warren Foegele in Ryan McLeod vsak zbrala gol in podajo. Zach Hyman in Evander Kane sta zadela na začetku tretjega dela igre v razmiku 1:08 minute in začela vrnitev naftarjev, ki so po treh porazih zapored tokrat še drugič zmagali. Vratar gostov Stuart Skinner je ustavil 31 strelov.

"Hitro so zagospodarili na ledu in nam natresli veliko zadetkov. Všeč mi je bilo, da se moji fanti niso predali. Vztrajali so pri svoji igri, Skinner pa nas je z odličnimi obrambami držal v igri, da nismo preveč zaostali. V drugi tretjini smo še gradili svojo igro, tretja pa je bila izvrstna," je po zmagi dejal trener Edmontona Kris Knoblauch.

"To je bila res velika zmaga za nas," je dejal Stuart Skinner. "Počutim se veliko bolje, ko gremo s tako popotnico na božične počitnice."

Mika Zibanejad je dosegel gol in podajo za rangerje, ki so pred tem zmagali trikrat zapored. Poleg njega sta zadela še Blake Wheeler in Will Cuylle, Chris Kreider pa je prispeval dve podaji.

Detroit je bil po kazenskih strelih s 7:6 boljši od Philadelphie, junak večera je bil Patrick Kane, ki je dosegel dva gola v rednem delu, uspešno je tudi izvedel kazenski strel. Dylan Larkin je za domače zadel za podaljšek, potem ko so zapravili prednost kar štirih zadetkov. Vratar Detroita James Reimer je zbral 37 obramb.