Winnipeg je s šestimi zaporednimi porazi izgubil boj za vrh Centralne skupine, zato pa je z zmago proti Los Angelesu utrdil tretje mesto v tej skupini. Foto: Reuters

Po obetavnem začetku turneje po zahodni Kanadi in zmagi pri vodilnem Vancouvru je Los Angeles nanizal poraze pri Edmontonu, Calgaryju in zdaj še Winnipegu. Tako odpisani Flamsi kot Jetsi so črni niz šestih porazov prekinili proti Kingsom, ki potrebujejo zmage in točke za uvrstitev v končnico.

Perfetti odločil ob izteku edine kazni na tekmi

Pri Winnipegu so Kalifornijci vodili z 2:1 in 3:2, a na koncu ostali praznih rok zaradi razpoloženega Cola Perfettija, ki je najprej prinesel Jetsom vodstvo z 1:0, v zaključku tekme pa najprej podal za izenačujoči gol Josha Morrisseyja v 37. minuti, nakar je Perfetti odločil v 54. minuti. 22-letnik iz Ontaria je zadel ravno ob izteku sploh edine kazni na tekmi, ko se je na led vrnil Viktor Arvidsson.

Kopitar pri Jetsih: 26. gol za 66. točko sezone, -1, strel v okvir, blokiran strel in dva strela mimo vrat, izgubljen pak, dve blokadi, buliji 9/20 (45 %) v 23 izmenah za 20:36 igre. Foto: Reuters

V 34. minuti je Anže Kopitar z natančnim strelom iz zapestja dokončal pritisk udarnega napada. 26. gol kapetana, ki je na turneji bil trikrat natančen, skupno pa je Hrušičan po 13 točkah na zadnjih 9 tekmah zdaj pri 66 točkah sezone, s čimer si deli naziv najučinkovitejšega Kralja skupaj z Adrianom Kempejem in Kevinom Fialom.

"So dobra ekipa, ki je bila obupana. Dober hokej se je igral v obeh smereh. Uspel nam je preboj, a so se vrnili, na koncu je odločal en gol," je tekmo povzel začasni trener Jim Hiller in zaključil: "Na splošno se dobro trudimo, a izid je pa slab."

St. Louis vsega tri točke za Los Angelesom

Dodatna slaba novica za Kralje je še sledila: St. Louis je v podaljšku s 3:2 premagal Edmonton. Junak tekme je bil Brandon Saad in Blues zdaj za Los Angelesom v boju za drugo povabilo (wild card) Zahoda zaostaja zgolj za tri točke.

A Kopitar in druščina imajo odigrano eno tekmo manj, na preostalih osmih tekmah rednega dela kar šestkrat igrajo na domačem ledu, za nameček imajo med vsemi 32 klubi Lige NHL do konca najlažji razpored. Sedem soočenj s klubi izven območja končnice in dvoboj z Vancouvrom, ki jim letos leži.