New York Rangersi so tri gole dosegli v dobrih dveh minutah. Foto: Reuters

Lanski finalisti s Floride so s 3:2 premagali Tampa Bay. Gostitelje je v vodstvo popeljal Sam Reinhart v sedmi minuti, še pred koncem prve četrtine pa je izenačil Brandon Hagel. Na začetku tretjega dela igre je za novo vodstvo Floride poskrbel Carter Verhaeghe, Matthew Tkachuk pa je nato zadel v prazno mrežo. Končni izid je deset sekund pred koncem postavil Steven Stamkos.

Rangersi so po zaslugi odlične druge tretjine premagali Washington s 4:1. V razmiku 126 sekund so med 25. in 27. minuto zadetke dosegli Matthew Rempe, Artemi Panarin in Jimmy Vasey. Za Washington je dobro minuto kasneje zadel Martin Fehervary. Chris Kreider je v 57. minuti postavil končni izid.

Na zahodu je pravo "golijado" v svojo korist odločil Winnipeg. Jetsi so s 7:6 premagali Colorado. Kyle Connor je dosegel dva gola in podajo, Mark Scheifele pa gol in dve podaji. Dvakrat je zadel še Adam Lowry. Gostitelji so pobegnili na začetku zadnje tretjine, ko sta Lowry in Connor zadela za 6:3.

Zadnjo tekmo večera je dobil Vancouver, ki je s 4:2 ustavil Nashville. Ti so dvakrat vodili, sredi zadnje tretjine pa sta najprej v razmiku 12 sekund za vodstvo s 3:2 zadela kapetan Quinn Hughes in novinec Dakota Joshua. Ta je nato minuto in pol pred koncem zadel še v prazno mrežo za vodstvo v seriji.

Anže Kopitar bo z Los Angeles Kings prvič na ledu v noči na torek, ko bo gostoval v Edmontonu.