Na sobotni domači tekmi proti Bostonu bo Anže Kopitar postal lastnik rekorda po številu nastopov v dresu Los Angeles Kings, za katere igra že vse od leta 2006. Foto: AP

Z drugo zaporedno zmago so Kralji dobili kratko turnejo dveh tekem, saj so predtem premagali Winnipeg. Za začetek sezone je Los Angeles doživel dva domača poraza, a proti prvima favoritoma sezone Coloradu in Carolini.

Dubois že strelsko ogret

V St. Paulu je prvi za goste zadel Carl Grundstrom, nato je sledil preobrat Minnesote, ki je ob izteku 8. minute z golom Kirila Kaprizova povedla z 2:1. V 16. minuti je Kopitar dobil sodniški met, s strelom iz obrata pa je izenačil branilec Vladimir Gavrikov. V 20. minuti je sledil šov novega centra Kraljev: Pierre-Luc Dubois je najprej srečno zadel za 3:2, že 12 sekund pozneje pa je mojstrsko pometel pajčevino z levega zgornjega kota za 4:2.

Na prvih štirih tekmah sezone 2023/24 je Kopitar prispeval dva gola in tri podaje. Proti Minnesoti je sicer kapetan ostal brez zabeleženega strela v okvir vrat, en njegov poskus je zgrešil. Foto: AP

Po tretjini brez zadetkov je na tretji tekmi zapored zadel Trevor Moore, za Wild je upanje vlil Jonathan Eriksson Ek, a sta nato tako Adrian Kempe kot Blake Lizotte zadela v izpraznjen gol Minnesote s streloma globoko iz svoje obrambne tretjine. Razmerje strelov v okvir vrat je bilo 32:27 za Minnesoto, a je Cam Talbot v vratih Los Angelesa slavil drugo zaporedno zmago.

Porazdeljen učinek in minutaža

Zanimivo, da pri sedmih doseženih golih niti en hokejist iz Kalifornije ni zbral več kot dve točki, kar kaže na uravnoteženo predstavo vseh štirih napadov. Posledično je tudi bil Kopitar manj obremenjen in je odigral "le" 20 menjav za skupnih 17:26 igre.

"Prva tretjina je bila res čudna in nenavadna. Na obeh straneh je bilo veliko napak, goli niso bili lepi, a na koncu vsi štejejo. Bistveno je bilo, da smo se v tej zmedi bolje znašli, da smo to tretjino dobili, nadaljevanje je bilo lažje, tudi po zaslugi našega vratarja Cama Talbota," je po tekmi dejal trener zmagovalcev Todd McLellan.

Na drugi strani čuvaj mreže Marc-Andre Fleury ni bil razpoložen in je prevzel krivdo za poraz: "To ni bil moj večer. Vse mi je šlo narobe, plošči pred mojim golom so se čudno odbijali, en gol so so dosegli z drsalko. Jeza mi je še dodatno jemala zbranost, to tekmo moram čim prej pozabiti."

V soboto doma proti Bruinsom

Kopitarjeva druščina se zdaj vrača domov, kjer jih v noči na nedeljo ob 4.30 po slovenskem času čaka soočenje z Bostonom, ki je dobil uvodne tri tekme nove sezone.

Vegas ob boku Ottawe 1920 in Edmontona 1985

Še bolje od Kosmatincev so začeli prvaki. Vegas je namreč dobil že peto uvodno tekmo, tokrat so bili Zlati vitezi s 5:3 boljši od Winnipega. Tekma je bila izenačena vse do zadnjih minut, ko je Jack Eichel izkoristil številčno premoč na ledu in dosegel odločilni zadetek. S tem je Vegasu omogočil vpis v zgodovino, izenačil je namreč najboljši start aktualnih prvakov v novo sezono. Doslej so kot prvaki pet zaporednih zmag zabeležili le hokejisti Ottawe leta 1920 in Edmontona leta 1985.