Sidney Crosby šteje 36 let, Aleksander Ovečkin pa 38, a še vedno uživata status hokejskih superzvezdnikov. Kapetan Pingvinov je udarno začel novo sezono s tremi goli na prvih dveh tekmah, medtem ko je lanski kralj strelcev na uvodni tekmi iz štirih strelov ostal brez zadetka. Foto: Reuters

Obupen začetek nove sezone, in to na domačem ledu ob trenerskem krstu Spencerja Carberyja na klopi Prestolnikov, kjer je nasledil Petra Lavioletta.

"Ko je 'Geno' dosegel prvi gol, nas je to dodatno spodbudilo. Nato smo mu sledili z nekaj power play goli in s tem prevzeli pobudo," je Sidney Crosby opisal, kako se je tekma prelomila v 2. tretjini, ko so Pingvini med 25. in 32. minuto zadeli kar trikrat, od tega kapetan Pensov dvakrat ob številčni premoči.

Vratar Pingvinov Tristan Jarry je za
Vratar Pingvinov Tristan Jarry je za "shutout" potreboval zgolj 18 obramb, medtem ko so napadalci Pittsburgha sprožili 30 strelov v okvir tekmečevih vrat. Foto: Reuters

Gladko zmago s 4:0 je v zadnji tretjini potrdil Reilly Smith, ki je spomladi izdatno pomagal Vegasu pri osvojitvi Stanleyjevega pokala, poleti pa okrepil Pittsburgh. Penguinsi nameravajo s 36-letnim Crosbyjem in 37-letnim Malkinom po nov naslov prvakov, dokler sta zvezdniška centra še pri zdravju in lačna novega prstana.

Na drugi petkovi tekmi je Arizona po kazenskih strelih s 4:3 premagala New Jersey. Kojoti so povedli z 2:0, Jasper Bratt pa je z dvema goloma in podajo popeljal Vrage v vodstvo, nato je Nick Schmaltz izsilil podaljšek.