Telemach Olimpija - Linz
Telemach Olimpija je na enajstih tekmah zbrala dve zmagi. Foto: BoBo
Olimpija po četrtini Lige Ebel prikovana na dno
Sotlar le ublažil poraz Olimpije

Tri zadetke za goste je dosegel Andrew Jacob Kozek (skupaj je zbral pet točk), edini gol za Ljubljančane pa je prispeval Jure Sotlar, ki je v 39. minuti znižal na 1:7.
Zelo učinkoviti tekmeci
V prejšnjem krogu so Ljubljančani po solidni, a neučinkoviti igri morali v Tivoliju priznati premoč Salzburgu, tokrat pa jih ni čakalo nič lažje delo.

Zeleno-beli so bili, tako kot na prejšnji tekmi, precej oslabljeni, saj še vedno manjkajo poškodovani Igor Cvetek, Gregor Koblar, Rok Leber in Miha Pesjak, tik pred začetkom pa so ostali še brez Ivana Šijana.

Začetek vseeno ni bil slab, Olimpija ni bila v povsem podrejenem položaju, priigrala si je tudi nekaj priložnosti. A kaj, ko so bili tekmeci zelo učinkoviti, predvsem pa so znali kaznovati vsako napako.

V drugi tretjini 1:5
Upanje, da bi lahko gostitelji pripravili presenečenje, je splahnelo na uvodu druge tretjine. Hiter zadetek gostov za 0:3 je spodrezal krila Olimpiji, gostje pa so nato brez težav prihajali pred vrata in dosegali zadetke. Pet jih je tako prejel Andy Chiodo, potem je med vratnici stopil Aleš Sila, ki pa tudi ni mogel ustaviti razpoloženih tekmecev.

Ko je bilo na semaforju v 39. minuti 0:7, so se najbolj zvesti privrženci zmajev na tribunah Tivolija verjetno ustrašili, da Ljubljančane čaka podobna usoda kot Celovčane, ki so pred tedni proti Linzu doma izgubili kar z 0:9. Popolnoma črn scenarij je preprečil Sotlar, ki je plošček po podaji Žige Pešuta preusmeril v vrata.

V zadnjem delu so gostje premoč kronali še z zadnjim zadetkom na dvoboju, Olimpija pa bi lahko, ob treh izključitvah Linza v tem delu, poraz morda ublažila, vendar je tudi tokrat njen "power-play" ostal podobno neučinkovit kot v celotni sezoni.

V Zagrebu je Medveščak brez Marcela Rodmana v KHL-u gostil Slovan Bratislavo, za katerega igrata Žiga Jeglič in Rok Tičar. Slovenska naveza je igrala v napadu skupaj s prvim strelcem Slovana Ladislavom Nagyjem in pri tem ustvarila največ priložnosti za goste, "Jegla" je ob koncu 2. tretjine ob igralcu več oplazil celo vratnico. Slovaki so na koncu ostali praznih rok, Medveščak pa je po zaslugi gola Brandona Segala iz 18 minute slavil z 1:0 in osvojil vse tri točke. "Medvedi" so zdaj 11. na Zahodu, Slovan pa na 8. mestu. V prihodnjih dneh boste na MMC-ju lahko prebrali pogovora s Tičarjem in Jegličem.