Gal Koren je dosegel edini gol za Olimpijo. Foto: BoBo
Andy Chiodo je imel v vratih Olimpije ogromno dela. Foto: BoBo
Salzburžani so zmagali sedmič v sezoni. Foto: BoBo
Tudi Salzburg iz Ljubljane z dvema točkama

, premagali s 3:1.

Gostje so bili v prvi tretjini nevarnejši in so praktično ves čas napadali, povedli pa so minuto in pol pred koncem prvih 20 minut, ko je Brian Fahey zadel levi zgornji kot ljubljanskih vrat. Vsega 33 sekund so gostitelji, ki so igrali brez poškodovanih Roka Leberja, Igorja Cvetka, Gregorja Koblarja in Mihe Pesjaka, potrebovali za izenačenje. Po lepi kombinaciji Žige Pešuta in Jureta Sotlarja je ploščica prišla do Gala Korena, ki je premagal Luko Gračnarja. Podobno kot pred tem zmaji so tudi rdeči biki hitro odgovorili. Že v naslednjem napadu, vsega 24 sekund po izenačenju, je goste v vodstvo vrnil Alexander Cijan.

Razmerje moči se na ledu tudi v nadaljevanju ni spremenilo in gostje so bili še naprej bistveno boljši, zmaji pa so redko prihajali do priložnosti. Najlepšo je zapravil Matt White, ki ni uspel odbite ploščice pospraviti v mrežo po strelu Hunterja Bishopa.

V 43. minuti so Salzburžani dosegli tretji zadetek. Matthias Trattnig je premagal Andyja Chioda. Zatem so se gostje nekoliko umirili in zmaji so si priigrali kar nekaj priložnosti. Lepi priložnosti sta zapravila Tadej Snoj, ki je bil v 45. minuti sam pred vrati, a je slabo streljal, in Pešut, ki je nekaj trenutkov pozneje zgrešil. Ljubljančani so bili neuspešni tudi brez vratarja in Olimpija, ki ima znova veliko težav s poškodbami, je klonila osmič v sezoni. Razmerje v strelih je bilo kar 52:20 v gostujočo korist. Salzburg, ki je odlično začel sezono, je prekinil niz treh zaporednih porazov. V torek v Tivoli prihaja Linz.